Vali Toprak Öğretmenler Günü'nü kutladı

İzmir Valisi Mustafa Toprak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Toprak Öğretmenler Günü'nü kutladı
Toprak, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“ Gelecek nesillerin yetişmesinde büyük rol oynayan, onları geleceğe hazırlayan, her türlü fedakârlığı gösteren öğretmenlerimizin gurur ve onur gününü bir kez daha kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

Öğretmenlerimiz, meslek sevgisi, öğrencilerinden aldıkları ilham ve onların dinamizmiyle insandan başlayarak hayatı, toplumu ve dünyayı değiştirme gücü taşıyan bilge kişilerdir. Öğretmenlerimiz, geleceği devralacak çocukları ve gençleri sevgiyle, fedakârlıkla, eğitimle, öğretimle besleyerek, anlamlı ve kutsal bir mesleği yerine getirmektedirler. Bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirip, görevlerin ve mesleklerin en güzelini icra ederler.

Kıymetli öğretmenlerimizin, sorumluluk duygusu gelişmiş, geçmişini iyi bilerek geleceğe güvenle bakan, iyi ahlâklı, insana ve emeğe saygılı, araştıran, okuyan, hayatı seven iyi nesiller yetiştirmesi geleceğe yapılacak en büyük yatırımdır.
Çocuklarımızı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Başöğretmen Atatürk’ün izinde, milli değerlerimize sahip çıkan, bu ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyan, tarihiyle övünen, kendine güvenen bireyler olarak yetiştireceğinize yürekten inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü tebrik ediyor, başarılar ve mutluluklar diliyor, sevgi ve selâmlarımı iletiyorum.”
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE