Vahşice öldürüldü

Antalya’nın Kaş ilçesinde bıçaklanarak öldürüldükten sonra cesedi battaniyeye sarılarak üzeri taşla kapatılan 29 yaşındaki Fulya Özdemir’in babası Eyvaz Özdemir, kızının katiline en ağır cezanın verilmesini istedi

Vahşice öldürüldü

Antalya’nın Kaş ilçesinde bıçaklanarak öldürüldükten sonra cesedi battaniyeye sarılarak üzeri taşla kapatılan 29 yaşındaki Fulya Özdemir’in babası Eyvaz Özdemir, kızının katiline en ağır cezanın verilmesini istedi.

Edinilen bilgiye göre, İsviçre’nin Zürih kentinde yaşayan İsviçre vatandaşlığı da bulunan 29 yaşındaki Fulya Özdemir, geçen yıl Kaş’ın Çukurbağ Yarımadası’nda kiraladığı evde yaşamaya başladı. 15 Ekim’den bu yana Fulya Özdemir’den haber alamayan baba Eyvaz Özdemir, Kaş’a gelerek kayıp başvurusunda bulundu. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kalkan, Patara, Üzümlü, İslamlar ve Bayındır Mahallelerinde Fulya Özdemir’i bulabilmek için arama çalışması başlattı. Aramaları yoğunlaştıran ekipler, dün saat 21.00 sıralarında evin yakınında genç kadının çeşitli yerlerinden bıçaklanmış, iki battaniyeye sarılarak üzeri taşlarla kapatılmış halde cesedini buldu. Özdemir’in cesedi otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu morguna gönderilirken, cinayet şüphesiyle aranan A.M. ise dün gece Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde yakalandı. A.M.’nin işlemleri için Kaş’a getirileceği belirtildi.

"İNSANLARA KÖTÜLÜK YAPMAK YERİNE ONLAR İLE DOST OLMAK İSTERDİ"
Kızının cenazesini almak için Antalya Adli Tıp Kurumu önüne gelen baba Eyvaz Özdemir, "Kızımı aramak için önce kardeşim sonra ben Kaş’a geldim. Kızımın bulunması için başvuruda bulunduk. İşlemler biraz yavaştan alındı. Kızım son derece güzel birisiydi. Zürih Üniversitesinden mezun oldu. Banka finansmanı mezunuydu. 6 tane dil biliyordu. Her yönü ile son derece sevecen ve kültürlü bir insandı. İnsanlara kötülük yapmak yerine onlar ile dost olmak isterdi. Kötü şansı olan insanlara bile kalbini açabiliyordu. Kimseye kötülüğü yoktu" dedi.

Baba Özdemir, "Kızımı öldürenlere en ağır cezanın verilmesini istiyorum. Bu gibi olaylarda caydırıcı olabilmesi için idamın gözden geçirilmesini istiyorum. Korkunç bir şekilde cinayet işlemiş insanları beslemenin bir faydası yok. Ben de kimsenin haksız yere yargılanmasını istemiyorum. Diğer türlü bu tür insanlar hapishaneleri kurtuluş olarak görüyorlar. Bir süre sonra dışarı çıkıp hayata kaldıkları yerden devam ediyorlar" açıklamasını yaptı.

Fulya Özdemir’in cenazesi otopsinin ardından Ankara’da Karşıyaka Mezarlığında toprağa verilmek üzere babası ve yakınları tarafından Adli Tıp Kurumundan alınarak Ankara’ya götürülecek.

KATİL ZANLISI LÜLEBURGAZ'DA YAKALANDI
Antalya'nın Kaş İlçesi'nde Fulya Özdemir'i bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle aranan Atilla M., Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'nde yakalandı. Zanlı ile birlikte akrabası olduğu belirtilen İsmail Ç., bugün adliyeye sevk edildi.
Antalya'nın Kaş İlçesi'nde 9 gündür aranan ve bıçaklanarak öldürüldükten sonra battaniyeye sarılarak taşla üzeri kapatılmış cesedi bulunan Fulya Özdemir'in katil zanlısı olarak aranan Atilla M., dün gece Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'ninin Karıştıran Beldesi'nde jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda yakalandı. Atilla M., saklandığı evde kendisine yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen ve akrabası olduğu belirtilen İsmail Ç., ile gözaltına alındı. Lüleburgaz İlçe Jandarma Komutanlığı'nda soruşturmaları tamamlanan Atilla M., ile İsmail Ç., bugün sıkı güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.ŞÜPHELİYLE TANIŞMIŞ, 'TEKİN ADAM DEĞİL' DEMİŞ
Ağustos ayında Türkiye'ye geldiğinde, kızının bu kişiyle ın kendisini tanıştırdığını belirten Öztürk, şöyle devam etti:
"Kızıma 'Bu adam tekin değil' dedim. Kızım bana 'Herkes suç işleyebilir ama hata yapmış da olabilir' dedi. Ona destek oluyordu. Eylülde bir daha geldim. Bazı eksikleri vardı onları giderdim. 30 bin lira borcu olduğunu söyledi. Bunu ödedim. Bu işleri bitirecekti. Hiçbir sorunu yoktu, Zürih'e gelecekti. Bazı eşyalarını götürecekti. Bu cinayet basit bir sevgili cinayeti değil, örgütlü bir iş olduğunu düşünüyorum. Seven insan korkunç bir cinayet işlemez, bazen üzülür kırılırsınız ama cinayet işlemezsiniz. Bu işin arkasında başka bir şey var. Kızım belki bu kişilerle ilgili bir şeyler biliyordu."

YORUM EKLE