Uzman erbaşlar "mavi bere" taktı

Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığında temel eğitimlerini tamamlayan 44. dönem uzman erbaşlar, yemin ederek mavi komando beresi taktı.

Uzman erbaşlar "mavi bere" taktı

Komutanlıkta düzenlenen törene,  Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim  Merkezi Komutanı Tuğgeneral Ömer Faruk Bozdemir ve askerlerin aileleri katıldı.

Eğitimlerini tamamlayan uzman erbaşlar, saygı duruşunda bulunulması ve  İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Türk bayrağı ve sancağın önünde silaha el  basarak yemin etti. Yeminin ardından uzman erbaşlar komando beresi taktı.

Bozdemir, ordunun en önemli örf ve adetlerinden olan ant içme  töreninin manevi değerinin kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.

Bu yeminin şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerisafına katılmanın, vatan  savunması görevinin devralmanın teminatı olduğunu belirten Bozdemir, yeminin  devletin ve milletin bölünmez bütünlüğüne uzanan bütün kolların kesileceğinin,  kem gözlerin oyulacağının ifadesi olduğunu kaydetti.

Asker ailelerinin evlatlarıyla onur duyması gerektiğini aktaran  Bozdemir, "Askerlerin eğitimlerini tamamladıktan sonra yapacakları mücadele ve  görev en az Malazgirt'te Alparslan'ın, İstanbul'un fethinde Fatih'in,  Çanakkale'de, Sakarya'da Büyük Taarruz'da Mustafa Kemal'in emrinde zaferden  zafere koşan Mehmetçik'in görevi kadar kutsaldır." diye konuştu.

Bozdemir, yeminin yüce Türk ulusuna, Türk Silahlı Kuvvetleri, aileler  ve askerlere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Komando andının ardından uzman erbaşlar, aileleriyle hasret giderdi.

- Ege Haber
YORUM EKLE