banner123

Uğur Dündar, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım ortak canlı yayın kararını verdi

Usta gazeteci ve televizyonu Uğur Dündar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın ortak canlı yayını için moderatörlük yapmayacağını açıkladı. Dündar'ın açıklamasına Binali Yıldırım'dan cevap geldi. Yıldırım "Uğur Bey'in kararına üzüldük. O soracaktı, biz yanıtlayacaktık." yorumunu yaptı.

GÜNDEM 09.06.2019, 10:09 09.06.2019, 16:34
Uğur Dündar, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım ortak canlı yayın kararını verdi

23 Haziran İstanbu seçimlerine 13 gün kala Binali Yıldırım'ın Ekrem İmamoğlu ile çıkacağı ortak canlı yayın için Uğur Dündar'ın ismini telaffuz etmesinin ardından Dündar'dan kritik açıklama geldi! "Moderatör olmayacağım". Bu gelişmenin ardından ise Yıldırım, Dündar'ın kararını yorumladı.

DÜNDAR TEKLİFİ KABUL ETMEDİ 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı AKP'li Binali Yıldırım'ın, İBB'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geleceği programla ilgili duayen gazeteci Uğur Dündar'dan son dakika açıklaması geldi. Dündar programda moderatörlük yapmayacağını duyurdu.

USTA GAZETECİ KARARININ GEREKÇELERİNİ SIRALADI

Programda moderatörlüğü yapmayacağını vurgulayan Dündar, “Kendime ve toplumuma karşı duyduğum sorumluluğun bilinciyle, bu açık oturumda adaletin terazisini milim saptırmayacağıma ve geçmiştekilerde olduğu gibi, her iki tarafın da yayın sonrasında teşekkürleriyle karşılaşacağıma en ufak şüphem yoktur. Bunlarla birlikte… Moderatörlüğüm üzerinden her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek bir takım hazırlıklar yapıldığını görüyor ve bu sebeple 50 yıldır ödünsüz bağlı kaldığım evrensel yayıncılık ilkeleri gereği moderatörlük yapmama yönünde aldığım kararı kamuoyuna saygıyla arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

BİNALİ YILDIRIM'DAN DÜNDAR'IN KARARI SONRASI YORUM

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı adayı Binali Yıldırım, Twitter paylaşımında Uğur Dündar'ın ortak yayın moderatörlüğünü reddetmesine ilişkin değerlendirmede bulundu. Yıldırım, 'Uğur Bey'in kararına üzüldüm. O soracaktı, biz cevaplayacaktık. Umarım bu kararda birilerinin baskısı etkili olmamıştır' dedi.

Yorumlar (0)