Uçak havada arızalandı. Kazasız güvenli iniş için Trabzon Havalimanı uçuş trafiğine kapatıldı.

Son dakika.. Trabzon Havalimanı'ndan bir süre önce yakıt ikmali yaparak hareket eden ambulans tipi özel uçak, teknik arıza dolayısıyla acil iniş izni istedi. Kazasız güvenli iniş için Trabzon Havalimanı uçuş trafiğine kapatıldı. Trabzon Havalimanı'ndan kalkan ambulans uçağın pilotu, kısa süre sonra arıza gerekçesiyle acil iniş istedi. Trabzon Havalimanı acil iniş için geçici süre ile uçuş trafiğine kapatıldı. Uçak az önce canlı yayında havalimanına sağ salim iniş yaptı.

Uçak havada arızalandı. Kazasız güvenli iniş için Trabzon Havalimanı uçuş trafiğine kapatıldı.

Trabzon Havalimanı'ndan kalkış yapan ambulans tipi uçak, acil iniş koduyla geri dönüş yaptı. İçinde hasta bulunan uçağın arızalandığı belirtildi. Havalimanı geçici bir süre uçuş trafiğine kapatıldı.

HAVALİMANINDA ALARM VERİLDİ

Trabzon Havalimanı'ndan kalkış yapan ambulans tipi uçağın pilotu, kısa süre sonra teknik arıza nedeniyle acil iniş istedi. Uçağın havada tur attığı ve yakıtının azalmasının ardından inişe geçeceği öğrenildi. Alarm verilen havalimanı uçuş trafiğine kapatıldı. İtfaiye araçları iniş yapacak uçağa köpük sıkmak ve müdahalede bulunmak üzere hazır bekletiliyor.

Uçağın acil iniş istemesinin ardından Trabzon Havalimanına inmesi planlanan uçaklar, başka havalimanlarına yönlendirildi.

Pistte 3 ambulans ve 2 itfaiye aracı hazır bekletildi.

UÇAK GÜNVENLİ İNİŞ YAPTI.

Acil iniş isteyen uçak az önce Trabzon Havalimanı'na sağ salim indi. İki itfaiye aracınin da herhangi olumsuz bir duruma karşın pistte uçağın arkasından ilerlediği görüldü. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 12:31
YORUM EKLE