Türkiye-Paraguay arasında bir ilk!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez, yayımladıkları ortak bildiride "iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin giderek güçlendiğini" vurguladı.

GÜNDEM 02.12.2018, 23:58
Türkiye-Paraguay arasında bir ilk!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, başkent Asuncion'daki tarihi hükümet binası  Lopez Sarayı'nda Paraguay Devlet Başkanı Benitez'le gerçekleştirdiği baş başa ve  heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın bildirisi yayımlandı.

Bildiride, Benitez'in, ilk defa bir Türk cumhurbaşkanının Paraguay’ı  ziyaret ettiğini ifade ederek, ziyarete verdiği önemi vurguladığı aktarıldı.

İLİŞKİLER GÜÇLENİYOR

 "Cumhurbaşkanları, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin giderek  güçlendiğini not etmişler, bu bağlamda Ankara’da ve Asuncion’da karşılıklı olarak  diplomatik temsilciliklerin açılmakta olması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Paraguay Hükümeti nezdindeki ilk mukim Büyükelçisi Armağan İnci Ersoy’un atanması ile ülkeleri arasındaki diplomatik ilişkilerin güçlenmesinden duydukları memnuniyeti not etmişlerdir." ifadelerine yer verilen bildiride Erdoğan ve Benitez'in, ikili  ilişkilerin gündeminde yer alan konuları ele aldıkları kaydedildi.

Yorumlar (0)