Türk Silahlı Kuvvetleri duyurdu! 11 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri Siirt ve Hakkari'de düzenlenen hava harekatlarında 10 teröristin öldürüldüğünü açıkladı. Hakkari Valiliği de Alandüzü Nirik Deresi bölgesinde çıkan çatışmada bir teröristin öldürüldüğünü duyurdu. Silopi'de ise 4 terörist teslim oldu.

GÜNDEM 17.09.2017, 17:19 17.09.2017, 17:23
Türk Silahlı Kuvvetleri duyurdu! 11 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları düzenledikleri peş peşe hava herekatları ile terör örgütüne ağır darbe vurdu. TSK'dan yapılan açıklamda Siirt'in Eruh ilçesi kırsalına düzenlenen hava harekatında 7 terörist etkisiz hale getirlidi. Hakkari kırsalına yapılan  hava harekatında ise üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki üç terörist öldürüldü.

4 TERÖRİST TESLİM OLDU 

Yine bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan  dört terörist ise Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu.Silopi'deki operasyonlarda iki el yapımı patlayıcıyı imha eden  güvenlik güçleri, Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonda ise bir sığınakta  çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirdi, bir el yapımı patlayıcıyı etkisiz hale  getirdi.

ÇATIŞMADA BİR TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ 

Hakkari Valiliği Alandüzü Nirik  Deresi bölgesinde PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda bir teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. 

Yorumlar (0)