Türk Savaş Uçakları 'Vur' Emriyle Havalandı

Suriye'nin Resulayn İlçesinde, Elnusra ile PYD arasındaki çatışmaların alevlenmesi üzerine Türk savaş uçakları 'Vur' emriyle havalandı.

Türk Savaş Uçakları 'Vur' Emriyle Havalandı
Suriye'nin Resulayn ilçesinde, Elnusra ile PYD arasındaki çatışmaların alevlenmesi üzerine, Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü ve Amasya Merzifon 5. Ana Jet Üssü'nden 'Vur' emriyle havalanan F-16 savaş uçakları, Ceylanpınar, Resulayn sınır hattında keşif uçuşu yaptı.

MÜHİMMAT YÜKLÜ F-16'LAR SINIRDA
Suriye- Türkiye sınırında yaşanan çatışmalar üzerine, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı hava kuvvetleri teyyakuza geçti. Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'na bağlı 8. Ana Jet Üssü ile Amasya Merzifon'da konuşlu bulunan 5. Ana Jet Üssü'nden havalanan çok sayı da F-16 savaş uçağı, çatışmaların yoğunlukta bulunduğu, Ceylanpınar sınırında bulunan Resulayn sınırında keşif uçuşu yapıyor. 24 saati esas alan keşif uçuşlarının, sadece Resulayn bölgesi değil, tüm sınır hattınca devam ettiği öğrenildi. 'Vur' emriyle Diyarbakır ve Amasya Merzifondan havalanan F-16 savaş uçaklarının tam mühimmat yüklü olarak sınırda keşif uçuşlarını sürdürdüğü belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali  soysal
ali soysal - 6 yıl Önce

türk milletininde artık bir sınırı var çokdan gereğini yapmalıydı dünya seyirci kalıyor bizim sabrımızda taşıyor yeter çekilenler insalığa vijdana sığan bir şey değil vurulmayı çokdan hak ettiler ben bütün yüreğimle destekliyorum..

wwfewfffwewfewfwf
wwfewfffwewfewfwf - 5 yıl Önce

boşuna yakıt sarfiyatı....

ibo
ibo - 5 yıl Önce

Amerikalı bir tarihçiden dinledim. Amerika ve israil türkıyeyi suriye bataklığının içine çekip esadla uğraşırkan, ruslarla kafa kafaya gelip bizi ruslarla kapıştırmak asıl gayeleriymiş. Konuya sazan olan biz, başkan putinin türkiye ziyareti ve ardından sayın başbakaımızın rusya ziyaretiyle bu iş önlenmiş.Emperyalist güçler her bir asırda türkler ile rusları savaştırmak üzere pilanlar yapar. Bu pilanın bozulduğuna şükredelim.