Turizm sektöründe yolcu taşımacılığı yapanların dikkatine!

Turizm sektöründe yolcu taşımacılığı yapan araların yaşı ile ilgili yeni bir bildiri geldi. Turizm sektöründe yolcu taşımacılığı yapan D1, D2 ve D3 yetki belgelerinde asgari kapasiteyi sağlayacak taşıtlar için daha önce 10 olan yaş sınırı 12'ye çıkarıldı. Bir diğeri ise vatandaş mağduriyetlerinin önlenmesi için C2 yetki belgesine sahip  olanların da yurt dışından eşya taşımalarına imkan verildi.

GÜNDEM 15.11.2019, 17:01 15.11.2019, 17:12
Turizm sektöründe yolcu taşımacılığı yapanların dikkatine!

Turizm sektöründe yolcu taşımacılığı yapan D1, D2 ve D3  yetki belgelerinde asgari kapasiteyi sağlayacak taşıtların 10 yaşından küçük  olması şartı 12'ye yükseltildi.Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının "Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nde  Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenlemede eşit rekabet ortamının sağlanması için sadece otobüsle yolcu taşıma  imkanı bulunan B ve D türü yetki belgelerine en fazla 10 adetle sınırlı olmak  üzere otomobil cinsi taşıtların ilavesine imkan sağlandı.

VATANDAŞ MAĞDURİYETLERİNİN ÖNLENMESİ İÇİN
Yurt içi veya uluslararası ticari eşya taşımacılığı yapacak C2 yetki  belgeleri için taşımacı lehine olacak şekilde asgari kapasite şartında  iyileştirmeye gidildi. Vatandaş mağduriyetlerinin önlenmesi için C2 yetki belgesine sahip  olanların da yurt dışından eşya taşımalarına imkan verildi.

Yorumlar (0)