Tunç Soyer'den Açıklama : İzmir'de İşsizlik azalacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, geçtiğimiz günlerde örgütle bir araya geldiği toplantıda CV bankasının kurulacağı yönünde açıklamalar yapmıştı. Bankanın kurulduğu görülürken, WEB sitesinde yeni açılan bölümde İzmirlilerin iş başvurusu yapması için zemin hazırlandı.

GÜNDEM 22.07.2019, 11:14
Tunç Soyer'den Açıklama : İzmir'de İşsizlik azalacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve ilçe başkanlarını makamında ağırladığı toplantıda dile getirdiği CV bankasını kurdu. Basına kapalı gerçekleşen zirvede önemli konuların masaya yatırıldığı öğrenilirken Başkan Soyer’in, “CV bankası oluşturulacak. İnternet sitesi üzerinden iş başvuruları direkt buraya yapılacak. Herkes sisteme girecek. İnsanların liyakatine göre davetler yapılacak” açıklamasını yaptığı öne sürülmüştü.Soyer , “Artık CV getirme olmayacak, çünkü yüz binlerce kağıt geliyor.  Biz Türkiye’deki işsizliği çözemeyiz. Her ilçeden 10 kişi alsak 300 kişi yapar. Böyle işsizlik çözülmez. Hiçbir belediye istihdam kapısı değil. Mesela 300 tane süpürgeci kadın alacağız. 100 tane otobüs şoförü kadın alacağız. Bu tür başvurular varsa gelsin. Ama ne iş olsa yaparım diye gelenler hiçbir iş yapamıyor” ifadelerini kullandığı da belirtilmişti.Belediyenin WEB sitesinde yer alan bölümde TC Kimlik numarası, ad, soyad ve cep telefonu bilgileri sisteme aktarıldığı takdirde yeni başvuru yapılabiliyor. İzmirlilerin hizmetine sunulan yeni gelişme aracılığıyla yüz binlerce iş başvurusu sisteme düşecek ve yetkililer tarafından incelenecek.

STRATEJİK PLANINA KATKI KOYMAK İÇİN START VERİLDİ
İzmir Büyükşehir Belediyesi hazırlık aşamasında olan 2020-2024 stratejik planına katkı koyabilmek için önemli bir çalışmanın startını geçtiğimiz günlerde vermişti. Haziran ayındaki mecliste sunumu yapılan fakat tam haliyle Eylül ayında kamuoyuna ilan edilecek olan plan için öneriler alınmaya başlanmıştı. Belediyenin web sitesinde ‘İnternet Üzerinden Yapılan Faaliyet Önceliklendirme Anketi’ adı altında İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZSU ve ESHOT faaliyetleri üzerinden ‘Öncelik verilmesi gerektiğini düşündüğünüz faaliyetleri işaretleyiniz’ seçeneğiyle sunulmuştu. 

Yorumlar (0)
24°
açık