TRT büyük skandal- 'Allah'ı çok görürüm'

Gündeme TRT'de yaşanan büyük skandal damgası vurdu. Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu, rüyasında gördüğü şeyleri Allah'a benzeterek, herkesin tepkisine yol açan skandala imza attı. Akademisyen Teyfur Erdoğdu'unun skandalları bununlada sınırlı değil. Daha öncede...

GÜNDEM 01.11.2018, 19:48 03.11.2018, 02:58
TRT büyük skandal- 'Allah'ı çok görürüm'

TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Pelin Çift ile Gündem Ötesi”programına konuk olan akademisyen Teyfur Erdoğdu, "Ben çok fazla rüyamda peygamberi, Allah’ı ve Kâbe’yi görürüm, bir gün odaya bir geldim Kâbe örtüsü var” dedi.

Allah'ın bir şekli veya neye benzediği hakkında hiç bir bilgisi olmayan Teyfur Erdoğdu'nun, TRT gibi devlet televizyonunda söylediği skandal söylemlerine tepkiler büyüyor...

Daha önce katıldığı bir televizyon programında,"Paradolia denilen bir hastalık var. Bulutları Hz. İsa'ya benzetmek, domates'i kestik içinden Haç çıktı. Türkiye'de insanlar Ayvalık'a gidiyorlar, bir dağ var o dağın silueti Mustafa Kemal Atatürk’ü andırıyormuş, bu bir psikolojik hastalık" sözleriyle gündeme gelen Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu, sosyal medyada gündem oldu.

Erdoğdu, dün katıldığı programda "Ben çok fazla rüyamda peygamberi, Allah’ı ve Kâbe’yi görürüm, bir gün odaya bir geldim Kâbe örtüsü var” dedi. “Allah’ı çok görürüm. Üniversitedeki odaya geldim, Kâbe örtüsünün parçası var masaya bırakılmış” dedi. Erdoğdu’nun yorumlarına izleyiciler de tepki gösterdi. Peygamberlerin bile “Allah’ı sürekli görürüm” sözünü kullanmadığını, gördüklerinde baygınlık geçirdiklerini söyleyen izleyiciler TRT’ye ve yorumcusuna tepki gösterdi.

Yorumlar (0)