TEKNOFEST bugün başlıyor! Ulaşım ücretsiz olacak...

TEKNOFEST bugün başlıyor! Ulaşım ücretsiz olacak. T3 Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen TEKNOFEST, kapılarını açıyor. Alana girişler için kontrol noktaları oluşturulurken, misafirlerin ihtiyaçları için çok sayıda sosyal donatı alanı inşa edildi.

GÜNDEM 20.09.2018, 11:21
TEKNOFEST bugün başlıyor! Ulaşım ücretsiz olacak...

TEKNOFEST bugün başlıyor! Ulaşım ücretsiz olacak. T3 Vakfı ve İstanbul  Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen TEKNOFEST, kapılarını açıyor. Alana girişler için  kontrol noktaları oluşturulurken, misafirlerin ihtiyaçları için çok sayıda sosyal  donatı alanı inşa edildi. 

istanbul Yeni Havalimanı'nda bugün başlayacak festival için  hazırlıklar tamamlandı.

Hava kontrol kulesi önüne kurulan ana sahnede festivalin son gününe  kadar birçok etkinlik düzenlenmesi planlanırken, katılımcı firmaların  stantlarında da bilgilendirme ve birçok deneyim fırsatı sunulacak.

Alana girişler için kontrol noktaları oluşturulurken, misafirlerin  ihtiyaçları için çok sayıda sosyal donatı alanı inşa edildi.

12 KATEGORİDE TEKNOLOJİ YARIŞLARI

Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları, Aselsan,  Baykar, BMC, İGA, İSBAK, Roketsan, TAİ, TÜBİTAK ve Türksat'ın paydaşlığında  gerçekleştirilecek.

Aselsan, İHA Destekli İnsansız Kara Aracı, İnsansız Sualtı Sistemleri  ve Robotik Fetih 1453 Yarışmaları'nın, Baykar Savaşan İHA, Sürü İHA, Baykar ve  TAİ Yapay Zeka yarışmalarının, İGA Model Uçak, İSBAK Robotaksi ve İnsanlık  Yararına Teknoloji Yarışması'nın, Roketsan Roket, TÜBİTAK İHA ve Türksat Model  Uydu yarışmasının paydaşlığını üstleniyor.

750 TAKIM 2 BİNİN ÜZERİNDE YARIŞMACI

12 farklı kategoride düzenlenecek teknoloji yarışmalarıyla gençlerin  kendi teknoloji projelerini geliştirmesi ve üretmeleri hedefleniyor. Teknoloji  yarışmalarına toplamda 750 takım ve 2 binin üzerinde yarışmacı katılıyor.

Festival kapsamında Solo Türk ve Türk Yıldızları'yla Türk ve yabancı  gösteri grupları festival süresince havacılık gösterileri sunacak. Ayrıca farklı  büyüklüklere ve görevlere sahip çok sayıda özel uçak festival alanında  sergilenecek. Festival alanında, belirli sayıda ziyaretçinin deneyimleyebileceği  rüzgar tüneli ve planetaryum yer alacak.

Özellikle çocuk ziyaretçilere yönelik, 3D yazıcılar içeren teknoloji  atölyeleri ve eğitici atölyeler düzenlenecek. Ayrıca festivalde ziyaretçiler için  her akşam farklı bir konser verilecek.

Yorumlar (1)
ZEKİ AKYÜREK 1 yıl önce
Teknofest in Üçüncü hava alanında olması Türkiyeyi ve yeni hava alanınını dünyaya tanıtma açısından çok önemli.Dostada Düşmanada Anlamlı bir mesaj vermiş olduk
19°
açık