Tavuk çiftliğine dalan köpekler tavukları telef etti

Köpekler bahçeye daldı, 48 tavuğu telef etti. Güvenlik kameralarını izleyen tavukların sahibi gördükleri karşısında şok oldu

GÜNDEM 16.12.2017, 12:32
Tavuk çiftliğine dalan köpekler tavukları telef etti

Muğla’nın Bodrum ilçesinde tavuk çiftliğine giren köpekler 48 tavuğu telef etti. O anlar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.
  Bodrum Torba Mahallesi’ndeki evinin bahçesinde bulunan kKÖPEKümese sabah saatlerinde tavuklarını yemlemek için gelen Adnan Öztok, gördüğü manzaraya karşısında şok oldu. Çok sayıda tavuğun telef edildiğini gören Öztok, 

çevrede araştırma yapınca bahçede ve evinin çevresinde telef olmuş 20 tavuk daha buldu. Olayın şokunu atlatan Öztok, hemen güvenlik kameralarını inceledi. Tüm görüntüleri izleyen Öztok tavukların 2 köpek tarafından öldürüldüğünü gördü. Tavuklarını komşularının baktığı 2 köpeğin parçaladığını iddia eden Öztok, polis ekiplerine haber verdi. Ekipler, bahçede, kümes ve çevresinde inceleme yaptı.
  Tavuklarının daha önce de köpekler tarafından parçalandığını söyleyen Öztok, "Sabah saat 09.00 sularında tavukların yemini vermek için geldim ama gördüğüm manzara karşısında şoke oldum. Ölen tavukları görünce şoke olmanın yanında derin üzüntü duydum. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Hayvan hakları deniliyor fakat tavukları hayvan kategorisine koymuyorlar. Ama bir köpek böyle bir şey yaptığı zaman sahipleri köpekleri sahiplenmiyorlar. Bodrum Belediyesine müracaat ettim, oradan da bir şey çıkmadı. Biz nereye gideceğiz, ne yapacağız. Başıboş köpeklerin yaptığı katliamı bu" dedi.

Yorumlar (0)
29°
açık