Tanzim satış ürünleri zincir marketlerden satılacak! Migros, Carrefoursa, A101, ŞOK, BIM marketlerden bazıları

Tarım ve Orman Bakanlığı tanzim satış ile ilgili yeni kararını açıkladı. Buna göre 110 noktada açıklan tanzim ürünler Migros, Carrefoursa, A101, ŞOK ve BIM gibi önemli market zincirlerinde de satılacak! Yapılan açıklama kapsamında toplam 16 bin şubeye belirli ürünler aktarılmaya başlandı. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 26.03.2019, 13:34
Tanzim satış ürünleri zincir marketlerden satılacak! Migros, Carrefoursa, A101, ŞOK, BIM marketlerden bazıları

Tarım ve Orman Bakanlığı tanzim satış ile ilgili yeni kararını açıkladı. Buna göre 110 noktada açıklan tanzim ürünler Migros, Carrefoursa, A101, ŞOK ve BIM gibi önemli market zincirlerinde de satılacak! Yapılan açıklama kapsamında toplam 16 bin şubeye belirli ürünler aktarılmaya başlandı. 

Tarım ve Oramn Bakanlığı resmi açıklamayı yaptı

Tarım ve Orman Bakanlığı, "Spekülatif fiyat artışlarının önüne geçmek amacıyla oluşturulan 110 tanzim satış noktasının yanı sıra ayrıca Migros, Carrefoursa, A101, ŞOK ve BIM gibi ulusal market zincirlerinin toplamda yaklaşık 16 bin şubesine de tanzim satış kapsamında belirli ürün gruplarında ürün tedariki başladı" açıklaması yaptı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, tanzim satışların kapsamının genişlediğini duyurdu. 

Buna göre artık zincir marketlerde de tanzim satış ürünleri satılacak.

Yapılan açıklamada"Son zamanlarda yaşanan gıda, yaş meyve ve sebze fiyatlarındaki üretici ve tüketici aleyhine yaşanan spekülatif fiyat artışlarının devlet eliyle üretici ve tüketici lehine regüle edilmesi amacıyla Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Samsun Gaziantep ve Trabzon başta olmak üzere Büyükşehir Belediyelerince belediye tanzim satış noktaları oluşturulmuştur." ifadeleri kullanıldı.Tarım Kredi Kooperatifleri ile Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Samsun, Gaziantep ve Trabzon Büyükşehir Belediyeleri işbirliği halinde yürütülen bu proje kapsamında toplamda 110 tanzim satış noktasına ürün tedariki gerçekleştirilmiştir.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin Ankara, Sakarya, Balıkesir, Konya, Kayseri, Antalya, İzmir, Kütahya ve Mersin Bölge Birliklerine bağlı 51 Kooperatif tarafından; Projenin başladığı 08.02.2019 tarihinden bu yana Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Samsun, Gaziantep ve Trabzon Büyükşehir Belediyelerine Domates, Patates, Soğan, Biber, Kabak, Patlıcan, Salatalık, Ispanak ve Elma olmak üzere 9 çeşit ürün sevkiyatı yapılmıştır.

16 bin şubeye binlerce ürün sevkedildi

110 tanzim satış noktasının yanı sıra ayrıca Migros, Carrefoursa, A101, ŞOK ve BIM gibi ulusal market zincirlerinin toplamda yaklaşık 16 bin şubesine tanzim satış kapsamında belirli ürün gruplarında Tarım Kredi Kooperatiflerince ürün tedariki yapılmaya başlanmıştır."

Yorumlar (0)