Taksicilerin yüz karaları şimdide turisti gasp ettiler

Her geçen gün gündemden düşmeyen bazı taksici yüz karaları taciz, dolandırıcılık suçlarından sonra şimdi de İsveç anne ve oğul turisti gasp etmekle gündeme geldi.

Taksicilerin yüz karaları şimdide turisti gasp ettiler

Kısa mesafe diyerek müşteri almayan, yağmurlu günlerde müşteri seçen taksicilerin yüz karaları olarak sınıflandırılan taksi sürücüleri şimdi de ülkemize gelen turistleri gasp etmesiyle gündeme geldi. İşini düzgün yapan taksi şoförlerinin de adını karalayan bu sözde taksiciler vatandaşı çileden çıkardı. 

İstanbul’a turistik amaçla gelen İsveç uyruklu Oliwer Mamcarz annesiyle birlikte 27 Ekim Günü Sultanahmet’ten Şişli’ye gitmek için taksiye bindi. Taksici ise bir süre sonra diğer şoför arkadaşını araca alarak Şişli’ye geldi. Şoför bu mesafe için istediği 180 lirayı talep etti ve parayı anne ve oğludan aldı. Taksiden inecekleri esnada şoförler verilen parayı yeterli bulmayarak tekrar para istedi. Taksi içerisinde yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından taksi şoförleri anne ve oğlun elinden 5 bin İsveç kronu ve 300 Euro’yu gasp ettikten sonra hızlıca uzaklaştı. Yaşadıkları şoku atlatan turistler Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayette bulundu. Kısa sürede yakalan iki gaspçı emniyet ve savcılıktaki sorgularının ardından serbest kaldı.

YORUM EKLE