Suudi Gazeteci Kaşıkçıyı Kim Öldürmüş Belli Oldu

Suudi Gazeteci Kaşıkçı'yı Öldürenler Amerikan New York Times gazetesinin haberine göre Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın üst düzey danışmanlarından istihbarat yetkilisi General Ahmed el Assiri olduğu söyleniyor.

GÜNDEM 19.10.2018, 07:11 04.01.2019, 00:40
Suudi Gazeteci Kaşıkçıyı Kim Öldürmüş Belli Oldu

Amerikan New York Times gazetesi, Suudi  Arabistan’ın Suudi Gazeteci Kaşıkçı’nın öldürülmesinden, Veliaht Prens Muhammed  bin Selman’ın üst düzey danışmanlarından istihbarat yetkilisi General Ahmed el  Assiri’yi sorumlu tutmaya hazırlandığını yazdı. 

Gazete ayrıca,  Suudi Arabistan’ın planlarından haberdar olduğunu belirttiği 3  kaynağına dayandırdığı haberinde, Suud yönetiminin Prens Selman’a yakın  isimlerden General Assiri’yi Kaşıkçı’nın ölümünden sorumlu tutmaya hazırlandığını öne sürdü.  

Amerikan New York Times gazetesi "Suudi yöneticilerin, General Assiri’nin  Muhammed bin Selman’dan Gazeteci Kaşıkçı’yı yakalaması için sözlü yetki aldığını ancak  Assiri’nin bu yetkiyi ya yanlış anlayarak ya da yetkilerini aşarak gazeteciyi  öldürdüğünü söyleyeceklerini" aktardı.  

“Beyaz Saray bilgilendirildi”  

Kaynaklar, Beyaz Saray yetkilileri ile de görüşüldüğü ve Assiri’nin  isminin verildiğini belirtti. 

Daha önce Yemen’deki Suudi Arabistan öncülüğündeki askeri müdahalenin  sözcülüğünü yapan General Assiri, Prens Muhammed’e en yakın isimlerden biri  olarak görülüyor.  

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı kimin öldürdüğüne dair infaz timinin yeni görüntüleri ortaya çıktı.

İSTANBUL'A DAHA ÖNCE DE GELDİLER
Bu fotoğraflarda 15 kişilik esrarengiz suikast timinin üyeleri, Havalimanı'ndan çıkarken, pasaport kontrol noktasında ve Genel Havacılık Terminali'nde işlem yaparken görülüyor..

Güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesi sırasında tespit edilen görüntülere göre, Suudi infaz ekibindeki bazı isimlerin daha önce birçok kez Türkiye'ye giriş-çıkış yaptığı belirlendi. Ekibin tüm üyeleri İstanbul'un pek çok noktasında adeta elektronik gözaltına girmiş..

Yorumlar (0)