14 Kasım 2016 Pazartesi 09:07
Süleyman Soylu'dan flaş açıklama

Güngören’deki Of Cumapazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin  açılışına katılan Soylu, uzun yıllardır Türkiye üzerinde Oyun oynandığını ve son  oyunun da 15 Temmuz’da sergilendiğini söyledi.
Soylu, Türk milletinin asla boyun eğmediğini dile getirerek, etrafı  yangınla çevrilip istikametinden vazgeçirilmeye çalışılmasına rağmen Türkiye'nin  umutla geleceğe yürümeye devam ettiğini anlattı.

Güçlü bir Türkiye olduğu için üzerine geldiklerini aktaran Soylu,  "Hedeflerinden vazgeçmeyen, büyüyen, güçlenen, dünyadaki mazlum ve mağdurlara  medeniyetinin yardım, şefkat elini uzatan bir Türkiye var. Gayrisafi milli  hasılalarına göre dünyanın en çok yardım yapan ülkesiyiz. Daha düne kadar eti  budu olmayan, IMF’ye mahkum olan Türkiye, bugün güçlü ve ayaklarının üzerinde  duruyor ama yetinmiyorlar HDP sıralarına büyükelçilerini oturtuyorlar. 'Sizle  işimiz bitmedi' demek istiyorlar. Ey gafiller. Sizin bizle işiniz bitmediyse  bizim sizinle işimiz hiç bitmedi." diye konuştu.
Soylu, bu kesimlerin, 15 Temmuz’da Türkiye’ye zarar verip, terörle  mücadele edemez hale getirdiklerini zannettiklerini ancak ortaya konan iradeyle  hedeflerden kopmadan, hizmete devam ettiklerini kaydetti.

- "Dünyanın en büyük 10 devletinden biri olacağız"
"Ne yaparlarsa yapsınlar, ne ortaya koyarsa koysunlar, bilsinler ki ay  yıldızlı bayrağımız 780 bin kilometrekarede dalgalanacak." diyen Soylu, "Dünyanın  en büyük 10 devletinden birisi olacağız ve dünyanın her tarafına medeniyetimizin  büyük anlayışını nakşedeceğiz. Bizi terörle imtihan ediyorlar, sınıyorlar. PKK,  YPG, FETÖ, DEAŞ, DHKP/C gibi terör örgütleriyle ülkemizin yarınlarına esenlikle  bakmasını engellemeye çalışıyorlar. Bizi oyalayıp, istikrarımızı, ekonomimizin  büyümesini, bu ülkenin yarınlara güçlü şekilde ulaşmasını engellemeye  çalışacaklar. Biz dünyanın en pahalı arazisinde oturuyoruz. Bu araziyi bir  şekilde ucuzlatmaya çalışıyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Soylu, dünyanın en önemli enerji geçiş güzergahını yeniden bu  coğrafyada oluşturmaya çalıştıklarını anlatarak, "Bu coğrafyada, Ortadoğu,  Balkanlar ve Asya’da oyun oynamak isteyenlere karşı duruyoruz. Bu kesimler, bu  coğrafyada istedikleri oyunu kuracaklarını zannediyor. Şunu bilsinler ki belki  bugün oyun kurmaya takatimiz yetmiyor. Ancak bütün dünyaya sözümüz odur ki bu  coğrafyada Türkiye varken kimseye oyun kurdurtmayız." ifadelerini kullandı.

- "Medeniyet anlayışımızı, tüm dünyaya anlatmalıyız"
Türkiye’nin büyük bir sabır, kararlılık ve metanet sınavından  geçtiğine işaret eden Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Ancak öyle büyük anlayışlar görüyoruz ki öyle tarih yazılıyor ki Ömer  Halisdemir’in babası bir taraftan, Muhammet Fatih’in babası bir taraftan… Cenaze  namazında ve daha sonra tüm Türkiye ve dünyaya söylenebilecek en anlamlı ve güzel  sözleri söyledi. Acaba o koltuklarda oturan büyükelçiler onun sözünü duyuyor  muydu? Acaba neye alet olduklarını bilmeyen o büyükelçiler, o sözleri duyuyorlar  mıydı? Sadece talimatla oturan, güya dünyada terörle mücadele ederken, terörün  destekçilerine destek vermeyi hangi akılla yerine getiriyorlardı? Çok işimiz var.  Güçlü bir ülke olmalıyız. Bu medeniyet anlayışımızı, yakın coğrafyamız başta  olmak üzere tüm dünyaya anlatmalıyız."

Bakan Soylu, önemli bir coğrafyada bulunan Türkiye’nin yükü ağır  olmasına rağmen gücünün yerinde olduğunu söyledi.

Türkiye’nin son yıllardaki atılımıyla özgüven kazandığını dile getiren  Soylu, Türkiye’yi zayıflatmaya çalışanlara gerekli cevabı, ülkeyi büyüterek  vereceklerini anlattı.

- "Evlatlarımızın kanını yerde bırakmayacağız"
Soylu, milletin kendileriyle beraber olduğunu aktararak, "2023  geliyor. Kuruluşumuzun 100. yılı. Bizi geri düşürmek için ellerinden geleni  yapıyorlar. Avuçlarını yalayacaklar. Hiç endişe etmeyin. FETÖ’nün hakkından  geldik, gelmeye devam edeceğiz. Kafalarını kaldırabilecek takatleri kalmayacak bu  ülkede. Terör örgütü PKK, KCK ve tüm uzantıları… İşte kış geldi. Eskiden ne  olurdu? Erzaklarını alırlardı. Şimdi dahi Derik’in etrafındaki mağaralarda bu  gece de erzaklarını kaçırmak için çabalıyorlar ancak tepelerine biniyoruz,  tepelerine. Evlatlarımız şu anda bile operasyon yapıyor, tepelerine biniyor. Bu  evlatlarımızın kanını yerde bırakmayacağız." diye konuştu.

Kimsenin kendilerinden teröre karşı Merhamet ve müsamaha göstermesini  beklememesi gerektiğini vurgulayan Soylu, "Cumhurbaşkanımız da Başbakanımız da  talimat verdi. Bu ayın 20’sinden sonra martın sonuna kadar oralardayım. Hadi  bakalım. Diyarbakır, Hakkari, Van, Şırnak, Siirt… Martın sonuna kadar  oralardayız. Bilsinler ki nisan onlar için iyi bir ay olmayacak, kış onlar için  iyi geçmeyecek. Bütün güvenlik kuvvetlerimizle beraber, onlara bir daha  göremeyecekleri kadar büyük bir zayiat verdireceğiz. Bu ülkede PKK’nın adı bir  daha anılmayacak ve kim onlara yardım ve yataklık yapıyorsa, tekrar söylüyoruz,  kimse bizden merhamet beklemesin." ifadelerini kullandı.

- "Hukuk ve demokrasi içinde olanlar, başımızın üstünde"
Bazı kamu görevlilerinin PKK'ya destek verdiği iddialarına değinen  Soylu, şöyle devam etti:
"Bakın, evladımızın şehit olmasında bugüne kadar, 'Aman şu sendikaya  mensuptur, aman şuna mensuptur' diye bizi birtakım meşru organlar üzerinden  oyalayanlara söylüyorum. Bundan sonra mazeret yok. Kamu görevlisiyse de bir  şekilde PKK’ya dayanıyorsa, yardım, yataklık ediyorsa, bu milletin hiçbir  kuruşunu onlara nasip ettirmeyiz. Bütün vali, kaymakam, emniyet müdürleri ve  Jandarma kuvvetlerimiz, bu işin üzerine gidiyor. Bağırıyorlar, çağırıyorlar. 370  dernek kapattık. Neden? Oralarda konaklayacaklar, pinekleyecekler, terör örgütüne  destek sağlayacaklar, biz de onları meşru bir organ olarak göreceğiz. Vurduk  kilidi, gitti. Hadi bakalım açın da görelim.  Hukuk ve demokrasi içinde olanlar,  başımızın üstünde. Ne olacak? Belediyelerde gelecekler, araçlarıyla hendek  kazacaklar. Avrupa diyecek ki 'Niçin bu belediye başkanlarını görevden aldın?'  PKK gibi bir terör örgütüyle bir gün karşı karşıya kalsa, onu yedi kat yerin  dibine gömer, Avrupa. Ama Türkiye olunca iş değişiyor. İki yüzlülük... Bu  anlayışı biz kaldıramıyoruz. 15 Temmuz’da davranışlarını gördük. Bugün de  görüyoruz. Avrupa, tümüyle ayağa kalksan da bu terör örgütüne sonuna kadar sahip  çıksan da bunu yerin yedi kat dibine, bizler gömeceğiz."

Soylu, bu gücü milletten aldıklarını belirterek, sadece Allah’ın  huzurunda eğildiklerini ve bunun dışında hiçbir yere eğilmeyeceklerini anlattı.
Doğru yolda ilerlediklerini dile getiren Soylu, yanlış yolda gitmeleri  durumunda milletin kendilerini düzelteceğine inandıklarını ifade etti.

Bakan Soylu, milleti darbelerle terbiye etmeye çalışanların, milletin  verdiği güçten dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tahammül edemediğini  kaydetti.
Güçlü Türkiye’nin tüm mazlum coğrafyalarda yaşanan sorunlara en büyük  ilaç olduğunu vurgulayan Soylu, Türk milletinin eskiden beri kendisine  sığınanlara kucak açtığının ve şimdi de aynısını yaptıklarının altını çizdi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yardıma muhtaçlara el uzatmaya devam  edeceklerini dile getirerek, "Dünyanın hangi ülkenin temsilcisine Suriye  meselesini anlatıyorsak, başlarını önlerine eğiyorlar. Onlar her şeyi dolar, avro  görüyorlar ama biz her şeyi insanlık, medeniyet, ahlak ve tarih olarak görüyoruz.  Onun için doğru yolda gidiyoruz. Onun için Allah sıkıştığımızda bize, bu millet,  ülkeye, coğrafyaya yardım ediyor. Biz de sizlerden aldığımız güçle, sonuna kadar  mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.