Şule Çet davasında karar!

Ankara Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet davasında karar belli oldu. 29 Mayıs'ta bir plazanın 20. katından düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule Çet ile ilgili Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın aldığı cezalar belli oldu.

GÜNDEM 04.12.2019, 12:18 04.12.2019, 13:02
Şule Çet davasında karar!

Ankara Gazi üniversitesi öğrencisi 23 yaşındaki Şule Çet davasında karar belli oldu. 23 yaşındaki genç kızın bir plazanın 20. katından düşerek hayatını kaybeden Şule Çet'in 6. duruşmada davanın sonucu bildirildi. Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın "cinayet", "nitelikli cinsel saldırı" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından yargılandığı davada savcı, Çağatay Aksu için müebbet cezası istedi. Berk Akand için ise aynı suça yardımdan 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

BİR ÖNCEKİ DURUŞMADA İSTENİLDİ
Cumhuriyet Savcısı bir önceki celse açıkladığı esas hakkındaki mütalaasında, sanıklardan Çağatay Aksu'nun "kasten öldürme" suçundan bir kez müebbet ve "cinsel saldırı" ile "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 39 yıla kadar, Berk Akand'ın ise Aksu'nun işlediği suçlara yardımdan 31 yıla kadar hapsini istemişti.

Yorumlar (0)