banner123

Stromboli aktif hale geçtiği gibi ölüm getirdi!

İtalya'nın Sicilya Adası bölgesindeki Eolie Adaları'nda yer alan Stromboli Yanardağı aktif hale geçti - Yanardağda yürüyüş yapan bir turist hayatını kaybederken, bazı turistler korkudan denize atladı

GÜNDEM 03.07.2019, 22:33 03.07.2019, 22:41 EgeHaber
Stromboli aktif hale geçtiği gibi ölüm getirdi!

İtalya'nın güneyindeki Sicilya Adası bölgesindeki Eolie  Adaları'nda bulunan Stromboli Yanardağı'nın aktif hale geçtiği ve bölgede bulunan  bir kişinin de hayatını kaybettiği bildirildi.

İtalyan haber ajansı ANSA tarafından, Stromboli Yanardağı'nda şiddetli  patlamaların meydana geldiği ve volkan kraterinden iki şeritte akan lavların  çevredeki ağaçları yakarak yangına sebep olduğu belirtildi.

Yanardağın aktif duruma geçmesinden dolayı bölgede bulunan bazı  turistlerin korkudan kendilerini denize attığı bilgisi de paylaşıldı.

Lipari Belediye Başkanı Marco Giorgianni konuya ilişkin ANSA'ya  verdiği demecinde, yanardağın zirvesine yakın yerlerde yürüyüş yapan bir turistin  öldüğünü ifade etti.

Sivil Koruma Kurumu anında alarma geçti

Yanardağdaki patlamalara tanık bir kişi de "Güçlü bir patlama oldu.  Büyük bir gürültü duyuldu sonrasında duman, kül, lapilli yağmuru ve alevler  çıktı. Gerçek bir lapilli yağmuru." şeklinde yaşadıklarını anlattı.

Diğer yandan Sivil Koruma Kurumunun, Stromboli Yanardağı'nın aktif  hale gelmesi nedeniyle hemen alarma geçtiği; jandarma, itfaiye ve orman müdürlüğü  ile çalışmalar yürütüldüğü de aktarıldı.

Yorumlar (0)