Sri Lanka'da gerçekleşen patlamaya ilişkin Erdoğan'dan ilk tepki: Saldırı tüm insanlığa yapılmıştır

Asya Ülkesi Sri Lanka'da gerçekleşen ve yüzlerce kişinin ölümü ile yaralanmasına yol açan olaya ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Erdoğan yaşanan vaheşete ilişkin, 'Saldırı tüm insanlığa yapılmıştır.' dedi. İşte detaylar...

GÜNDEM 21.04.2019, 11:08
Sri Lanka'da gerçekleşen patlamaya ilişkin Erdoğan'dan ilk tepki: Saldırı tüm insanlığa yapılmıştır

Hint Okyanusu'nun incisi olarak bilinen ve bir ada ülkesi olan Sri Lanka'da 3 kilise ve 3 otelde patlama meydana geldi. En az 138 kişi yaşamını yitirirken en az 400 kişi yaralandı. Yetkililer intihar saldırısı ihtimali üzerinde durduklarını açıklarken, başbakan ulusal güvenlik konseyini toplantıya çağırdı.

TÜRKİYE'DEN İLK TEPKİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "(Sri Lanka'da) Kilise ve otellerdeki masum insanları hedef alan terör saldırılarını lanetliyorum" dedi.

ERDOĞAN: SALDIRI TÜM İNSALIĞA KARŞI YAPILMIŞTIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada 'Sri Lanka'da Paskalya Bayramı'na denk getirilen terör saldırılarını şiddetle kınıyorum. Bu saldırı tüm insanlığa karşı yapılmıştır. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve tüm #SriLanka halkına şahsım ve Milletim adına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
25°
açık