Son dakika! Tel Abyad ve Resulayn'da toplam 11 köy terörden arındırıldı!

Ülkenin barış ve huzurunu sağlamak amacıyla, terör koridorunu yok etmek için başlatılan Barış Harekatı operasyonunda gün içerisinde temizlenen Tel Abyad'ın El Yabse, Tel Fander, Müşeyrfe, Dedat, Bir Aşık, Hamidiye, Berzan, Cüdeyde ve Gısas köyleri ile Resulayn'daki Kişto köyü ve Aşağı Kişto Köyü teröristlerden arındırıldı.

GÜNDEM 10.10.2019, 19:53 10.10.2019, 20:27
Son dakika! Tel Abyad ve Resulayn'da toplam 11 köy terörden arındırıldı!

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı terör örgütleri YPG/PKK ve DEAŞ'a karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Rasulayn'da Aşağı Kişto köyü de kurtarıldı.

İKMAL YOLU DA KESİLDİ
Tel Abyad ve Resulayn'daki hedeflerin havadan imha edilmesinin ardından dün saat 22.00 sıralarında kara birlikleri de harekata katıldı. Bölgeye sevk edilen askeri çekici, sınır duvarını kaldırdı.

"109 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"
Öte yandan partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, harekatta şimdiye kadar 109 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Yorumlar (0)