Son dakika! Şanlıurfa'da 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında 3 kez patlama yaşandı!

Son dakika! Şanlıurfa kent merkezinde 20. Zırhlı Tugay Komutanılığında peş peşe 3 kez patlama meydana geldi. Şanlıurfa Valisi patlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Vali Abdullah Erin: "Cephanelikte patlama meydana geldi. Cephaneliği korumakla görevli 16 askerin ve 1 sivil yaralandı. Sağlık durumları iyi, bilinçleri açık" ifadelerinde bulundu.

GÜNDEM 13.11.2019, 23:43 14.11.2019, 00:45
Son dakika! Şanlıurfa'da 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında 3 kez patlama yaşandı!

Şanlıurfa'da bugün saat 22.50 sıralarında 20'nci Zırhlı Tugay Komutanılığı çevresinde peş peşe 3 patlama meydana geldi. Şanlıurfa'nın hemen hemen her yerinde duyulan patlama seslerinin ardından bölgeden dumanlar yükseldi. Çevredekiler korku ve panik içinde kalırken yapılan ihbarla olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında meydana gelen iki ayrı patlamada bir sivil ile 16 askerin yaralandığını, çıkan yangının kontrol altına alındığını bildirdi. Vali Erin, beraberindeki Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak ile 20. Zırhlı Tugay Komutanlığına gelerek incelemede bulundu. Komutanlık önünde gazetecilere açıklama yapan Erin, komutanlık yerleşkesi içerisindeki bir mühimmat deposunda patlama meydana geldiğini, birinci patlamanın etkisiyle ikincinin de gerçekleştiğini belirtti. Patlamada, kışla yakınlarındaki evinin balkonunda bulunan bir sivil ile görevli 16 askerin yaralandığını bildiren Erin, "Yaralılardan birinin durumu kritikti çok şükür en son hasteneden aldığımız bilgiye göre onun da durumu iyi. Yaralılar tedavi altında." dedi.

"YARALILARIN DURUMU İYİ"
Erin, olayın hemen ardından çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibinin hızlıca bölgeye ulaştığını aktararak, "İtfaiye araçları çok hızlı bir şekilde olaya müdahale ettiler. Patlama sonrası meydana gelen yangın çok süratli bir şekilde kontrol altına alındı. Yaralıların da durumu çok şükür iyi." diye konuştu.

İKİ AYRI PATLAMA ARAŞTIRILIYOR
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında meydana gelen iki ayrı patlamanın nedenine ilişkin yaptığı açıklamada, "Onları daha araştırıyoruz, tespit ediyoruz. İçeride, bu mühimmattan meydana gelen bir teknik sebepten olduğunu değerlendiriyoruz." ifadesini kullandı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Şanlıurfa'daki patlamaya ilişkin yapılan açıklamada, "Şanlıurfa'da bulunan 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'na ait bir hafif silah mühimmat deposunda henüz tespit edilemeyen nedenle saat 22.50 sularında patlama meydana gelmiştir. Patlamada yaralananpersonel hastaneye sevk edilmiş, çıkan yangın kontrol altına alınmış ve olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır. Olayla ilgili gerekli tüm tedbirler alınmış ve oluşturulan inceleme heyeti ile patlamanın nedenini belirlemek üzere derhal çalışmalara başlanmıştır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)