Son dakika! Nusaybin'e havanlı saldırı! Çok sayıda yaralı var

YPG/PKK terör örgütleri Mardin'in Nusaybin ilçesine havanlı saldırı da bulundu. Teröristlerin yaptığı havanlı saldırı sonucu 8 kişi şehit oldu, 35 kişi de yaralandı. Ayrıca hayatını kaybeden sivil sayısı 17'ye yükselmiş oldu.

GÜNDEM 11.10.2019, 17:25 11.10.2019, 20:30
Son dakika! Nusaybin'e havanlı saldırı! Çok sayıda yaralı var

Barış Harekatı kapsamında yaılan operasyonda terör örgütü YPG/PKK'a Mardin'in Nusaybin ilçesine havanlı saldırı da bulundu.  Sivillere yönelik yapılan saldırı da çok sayıda kişi yaralandı.

ŞANLIURFA'NIN SURUÇ İLÇESİNE DE YAPILDI
Terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de işgali altındaki bölgelerden, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki sivillere yönelik yaptığı havan mermili saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı. Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bir bölgeden Suruç ilçesindeki sivillerin olduğu noktaya havanlı saldırı düzenlendi. Havan mermisinin bir eve isabet etmesi sonucu 2 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı. Bu arada, 3 havan mermisi de ilçedeki boş araziye düştü.

5'İ ÇOCUK TOPLAM 7 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ
Şanlıurfa ve Mardin'in sınır ilçelerine terör örgütü YPG/PKK'lı teröristlerce düzenlenen havanlı ve roketatarlı saldırılarda, aralarında 9 aylık bebeğin de bulunduğu 5'i çocuk 7 sivil yaşamını yitirmişti. Akçakale'ye düzenlenen saldırılarda Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve vergi dairesi gelir uzman yardımcısı Cihan Güneş şehit olmuştu.

Ceylanpınar ilçesinde ise 11 yaşlarındaki Elif Terim ve Mazlum Güneş de teröristlerin saldırısında yaralanmış, kaldırıldıkları hastanede kurtarılamamıştı. Mardin'in Nusaybin ilçesinde de YPG/PKK'nın saldırılarında anne Fatma Yıldız (48) ile kızları Emine (12) ve Leyla Yıldız (15) şehit düşmüştü. Böylece iki günde teröristlerin saldırısında hayatını kaybeden sivil sayısı 9'a yükselmiş oldu.

Yorumlar (0)