Son dakika | Meteoroloji'den çok kritik uyarılar! Kar, yağmur, sel, su baskını, yıldırım ve çatı uçması...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden flaş uyarılar bir bir geldi. Yurdu saran kötü kış şartlarından dolayı vatandaşlar uyarıldı. İşte Meteoroloji'den yapılan o kritik uyarılar...

GÜNDEM 05.01.2019, 23:00 05.01.2019, 23:24
Son dakika | Meteoroloji'den çok kritik uyarılar! Kar, yağmur, sel, su baskını, yıldırım ve çatı uçması...

Adıyaman'da kuvvetli sağanak, kuzey kesimlerinde ise yoğun kar yağışı bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Adıyaman  çevrelerinde görülecek yağışların, gece saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak yarın gece saatlerine kadar kuvvetli sağanak, bin metre üzeri rakımlardaki kuzey  kesimlerde ise yoğun kar yağışı (20-50 santimetre) şeklinde olacağı tahmin  ediliyor.

Vatandaşlara, Adıyaman'daki yağış sonrası ulaşımda aksama, sel, su  baskını, yıldırım ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli  olunması uyarısında bulunuldu.

ANKARA İÇİN KAR UYARISI

 Ankara'da yarın kuvvetli kar yağışı bekleniyor.  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, yarın sabah saatlerinden itibaren Ankara'da başlaması beklenen kar yağışlarının gece  saatlerine kadar zaman zaman kuvvetli şekilde devam ederek 8-15 santimetre örtü  bırakacağı belirtildi.

Pazar gece ve pazartesi sabah saatlerinde il genelinde kuvvetli  buzlanma ve don görüleceği tahmin ediliyor. Ankara'daki kar yağışı ve buzlanma nedeniyle başta ulaşım sorunları  olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması  uyarısında bulunuldu.

FIRTINA UYARISI

Batı Karadeniz'in doğusunda, pazar günü ilk saatlerden  sabah saatlerine kadar fırtına bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Batı  Karadeniz'in doğusunda rüzgarın, pazar günü sabah saatlerine kadar, batı ve  güneybatı yönlerden fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Başta denizciler olmak üzere ilgililerin fırtınaya karşı dikkatli ve  tedbirli olmaları gerekiyor.

Yorumlar (0)