Son dakika İstanbul seçim sonuçları... Maltepe'de oylar yeniden sayılıyor

Yerel seçimlerin ardından İstanbul'da kritik seçim süreci devam ediyor. Alınan son bilgiler doğrultusunda Maltepe ilçesindeki oyların sayımına yeniden başlandı. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 15.04.2019, 10:54
Son dakika İstanbul seçim sonuçları... Maltepe'de oylar yeniden sayılıyor

Yerel seçimlerin ardından İstanbul'da kritik seçim süreci devam ediyor. Alınan son bilgiler doğrultusunda Maltepe ilçesindeki oyların sayımına yeniden başlandı. 

Maltepe sil baştan...

Maltepe 1. ve 2. ilçe seçim kurulları tarafından, terminallerde bugüne kadar yapılan tüm sayımların oy çokluğuyla iptal edilmesinin ardından yeniden oy sayımına başlandı.

İlçe seçim kurulları tarafından bizzat yapılan sayımların geçerli olduğu ve yeniden sayımın yeni terminal kurulmadan ilçe seçim kurulları tarafından bizzat yapılmasının kararlaştırılması sonrasında oy sayımı iki kurul tarafından yeniden başlatıldı.

600'e yakın sandık yeniden sayılacak

Bu doğrultuda toplam oyların yaklaşık 5/6'sı (576 sandık) ilçe seçim kurulu tarafından yeniden sayılacak.

Maltepe 1. ve 2. ilçe seçim kurulları tarafından, terminallerde bugüne kadar yapılan tüm sayımlar oy çokluğuyla iptal edilmiş, CHP ise karara itiraz ederek, Maltepe 1. ve 2. ilçe seçim kurullarının aldığı kararların tümden kaldırılmasını isteyerek sayım işlemi yapabilecek 100 ayrı terminal kurulmasına karar verilmesini talep etmişti.

Yorumlar (0)