Son dakika! Hamburg Havaalanı'nda 2. Dünya Savaşı'ndan kalma bomba bulundu

Son dakika haberine göre Hamburg-Schenelsen Havalimanı'nda 450 kilogram olan 2. Dünya Savaşı'ndan kalma patlamamış bomba bulundu. Bunun üzerine güvenlik nedeniyle havaalanının güvenlik nedeniyle uçuşlara kapatılmasının ardından Türk Hava Yolları (THY) zorunlu olarak Bremen'e iniş yaptı.

GÜNDEM 17.10.2019, 01:38
Son dakika! Hamburg Havaalanı'nda 2. Dünya Savaşı'ndan kalma bomba bulundu

Hamburg-Schenelsen Havalimanı'nda bugün öğleden sonra 2. Dünya Savaşı'ndan kalma 450 kilogram ağırlığında patlamamış bomba bulundu. Güvenlik nedeniyle havalimanı, akşam saatlerinde tüm iniş ve kalkışlara kapatıldı. 

HAVALİMANININ NE ZAMAN AÇILACAĞI BELLİ DEĞİL
Hamburg Havalimanı'nın Twitter hesabından konuya ilişkin bir açıklama yapıldı. Açıklamada, havalimanının ne zaman uçuşlara açılacağının belli olmadığı bildirilirken, yolculardan havayolu şirketleriyle irtibata geçerek uçuşlarıyla ilgili bilgi almaları istendi.

THY UÇUŞLARI İPTAL ETTİ
Öte yandan, THY'nin TK1667 sefer sayılı İstanbul-Hamburg seferini yapan uçağı da havalimanının kapatılmasının ardından bir müddet Hamburg hava sahasında tur attıktan sonra Bremen'e inmek zorunda kaldı. Saat 21.00 sıralarında Bremen'e inen uçağın yolcularının kara yolu ile Hamburg'a gönderileceği öğrenildi. Ayrıca, THY'NİN dönüş seferi olarak planlanan Hamburg- İstanbul seferi de iptal edildi.

DAHA ÖNCEDE KÖLN ŞEHRİNDE BULUNMUŞTU

Almanya'nın Köln şehrinde Kapellen Caddesi’ndeki bir arazide inşaat çalışmaları esnasında 250 kilogram patlamamış bomba bulunmuştu. Bomba üzerinde teknik incelemenin sürdüğü ve gün içinde imha edilmişti. 

BAZI YERLEŞİM YERLERİNDE HALA DAHA BULUNUYOR
Almanya’da, 2. Dünya Savaşı’ndan kalma, bazıları yerleşim yerlerinde olmak üzere çok sayıda patlamamış bomba bulunuyor. Bu bombalar uzmanlarca kontrollü şekilde etkisiz hale getiriliyor.

Yorumlar (0)