Son dakika EYT haberleri! EYT'de son durum ne? EYT çıkacak mı?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkında internet üzerinden sorgulamalar devam ediyor. Son olarak Ankara'da bir araya gelen EYT'liler, bu hususta isteklerini dile getirdi. Peki, EYT ile ilgili son haberler ve gelişmeler neler oldu? Tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 11.02.2019, 18:19
Son dakika EYT haberleri! EYT'de son durum ne? EYT çıkacak mı?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), son günlerin gündem konuları arasında yer almaya devam ediyor. Çalışmakta oldukları meslek dalında emekli olmak isteyen ancak yaşa takılan vatandaşlar, konuyla ilgili sorgulamalarını sürdürüyor. Peki, EYT ile ilgili son haberler ve gelişmeler neler oldu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR (EYT) ANKARA'DA BİR ARAYA GELDİ

Ankara’da, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen ’EYT Buluşması’na binlerce kişi katıldı.

EYT Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen ’EYT Buluşması’na katılmak isteyen kişiler Türkiye’nin dört bir noktasından sabah saatlerinde Ankara’ya geldi. Bir araya gelen kalabalık, Anıtkabir’i ziyaret etti, ardından da programın düzenlendiği Yenimahalle’de bulunan Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ne geçti. Çok sayıda EYT’li, salona sığmayınca dışarıda kaldı. Kalabalık hem salon içerisinde, hem de salon dışarısında sık sık slogan atarak, sorunlarının çözülmesini istedi. Düzenlenen programa CHP’li ve İYİ Partili milletvekilleri de destek verdi.

Dernek Başkanı Gönül Boran Özüpak, Türkiye’nin farklı noktalarından binlerce insanın Ankara’da bir araya geldiğini söyledi. Amaçlarının seslerini duyurmak olduğunu belirten Özüpak, "Bir olduk, birliğimizi gösterdik. Bizim isteğimiz, 4447 sayılı yasanın getirdiği mağduriyetlere artık son verilmelidir. Bunun için de sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Bizleri yok saymalarını istemiyoruz. Biz ülkemizin en fazla emek veren, en fazla hizmet eden insanlarıyız. Bizi göz ardı edemeyeceklerini düşünüyoruz. Buradan da bunu haykırmış olduk. Haklıyız, hakkımızın peşindeyiz, seçim öncesi biz bu yasanın geçmesini istiyoruz. Vaat değil, sadece icraat istiyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
33°
az bulutlu