Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama: İstanbul ve Ankara'da seçimi kaybetmedik!

Son dakika İstanbul seçim haberi... Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul ve Ankara seçim sonuçlarına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Erdoğan, 'İstanbul ve Ankara'da seçimi kaybetmedik, tam tersine seçimi kazandık.' dedi. İşte detaylar...

GÜNDEM 27.04.2019, 11:36 27.04.2019, 17:40
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama: İstanbul ve Ankara'da seçimi kaybetmedik!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Kızılcahamam kampında yaptığı konuşmada, "İstanbul ve Ankara'da seçimi kaybetmedik, tam tersine seçimi kazandık. 'Sayın Genel Başkan ne diyor?' diyenleriniz çıkabilir. Her şeyden önce kazanmak nedir kaybetmek nedir? Bunun üzerinde ayrıca durmak gerekir. İstanbul'da 39 ilçenin 25'ini ittifak olarak almış bulunuyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'daki İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından detaylar:

Yüzde 44'lük oy oranına ulaştık. Her seçim bir imtihandır, bir mücadeledir, bir muhasebedir. Bu mücadeleden bir kez daha alnımızın akıyla çıktık.

Türkiye genelinde AK Parti olarak yüzde 44,4'lük oy oranına ulaştık. Bu sonuç, AK Parti olarak girdiğimiz mahalli idareler seçimlerinde elde ettiğimiz en yüksek ikinci oy oranıdır.

"İSTANBUL VE ANKARA'DA SEÇİMİ KAYBETMEDİK"

İstanbul ve Ankara'da seçimi kaybetmedik, tam tersine seçimi kazandık. 'Sayın Genel Başkan ne diyor?' diyenleriniz çıkabilir. Her şeyden önce kazanmak nedir kaybetmek nedir? Bunun üzerinde ayrıca durmak gerekir. İstanbul'da 39 ilçenin 25'ini ittifak olarak almış bulunuyoruz.

"İSTANBUL'DAKİ SEÇİM SÜRECİNİ SONUNA KADAR TAKİP EDECEĞİZ"

YSK tarafından değerlendirilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili süreci sonuna kadar takip ediyoruz, edeceğiz. AK Parti umudunu kesti diyorlar. Sonuna kadar hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz.

CHP'nin Seçim Kanunumuzda yeri olan itiraz yollarını kullandığımız için bizi hedef alması, pervasızca bize saldırması tam anlamıyla trajikomik bir durumdur.

Burada çok ciddi bir örgütlü organizasyon söz konusu. Elimizdeki belgeler bunu gösteriyor.

Yorumlar (0)