Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklama

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de toplu açılış töreninde gündeme dair açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan burada yaptığı konuşmada Rizeli hemşehrilerine de bir müjde verdi. Başkan Erdoğan, "İhale sürecinin tamamlanmasının ardından Rize'ye şehir hastanesi yapacağız. Rize-Artvin Havalimanı 1,5 yıl içerisinde hizmete alınacak. Türkiye; jeopolitik ve askeri gücünü, ekonomi gücüyle tahkim ettiğinde önünde kimse duramaz." dedi.

GÜNDEM 24.08.2019, 19:18
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklama

İşte Başkan Recep Tayyip Erdoğan'nın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Geçtiğimiz 17 yılda Rize'de 18 katrilyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Bugün resmen hizmete açtığımız bu konaklar, şehrimize ve ülkemize yakışan eserler oldu. Konutuyla, okullarıyla, tüm sosyal donatı alanlarıyla hocalarımızı burada ağırlayacağız.

Bugün Çaykur'un çay paketleme fabrikasının açılışını yapıyoruz. Yükseköğretim yurt kapasitemiz 5 bini buldu. Sporun her branşı için pek çok tesisi faaliyete geçirdik.

"HEPSİ KAPIMIZDA SIRAYA GİRECEK"

Doğu Akdeniz'de sondaj gemileriyle araştırmaya başlayınca Avrupa Birliği Rumların yanında yer aldı. Kuru gürültüye pabuç bırakmadık. Türkiye Doğu Akdeniz'de hem kendi menfaatlerini, hem de KKTC'li kardeşlerinin haklarını korumanın mücadelesini veriyor.

Doğu Akdeniz'de doğal gaz veya petrol kaynaklarını bulduğumuzda bugün ülkemize karşı ileri geri konuşanların hepsi kapımızda sıraya girecek.​ CHP'nin başındaki zat istediği kadar Rumların ağzıyla konuşsun biz bu işi sonuna kadar götürmeye kararlıyız.

HAVALİMANI MÜJDESİ

Rize-Artvin Havalimanı 1,5 yıl içerisinde hizmete alınacak. Türkiye; jeopolitik ve askeri gücünü, ekonomi gücüyle tahkim ettiğinde önünde kimse duramaz.

CHP'li Belediye başkanlarının neredeyse tamamı birkaç ay içerisinde gerçek yüzünü gösterdi. Kimi şimdiden teslim bayrağının çekerek hiçbir iş yapmayacağını ilan etti. İstanbul'u sel bastı. Beyefendi güneşli havada tatilde. Daha dün bir bugün iki. Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapmadım."

"TERÖR İLE ARASINA MESAFE KOYMAYAN..."

Terör örgütleriyle aralarına mesafe koymayan belediye başkanlarının durumu var. Kimse kusura bakmasın. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir devlet belediyelerin terör örgütlerine teslim edilmesine izin vermez. Teröre kim prim verirse karşısında bizi bulacaktır. Belediyeleri hizmet dışında kullanan herkes aynı akıbete uğramaya mahkumdur. İnşallah bir sonraki seçimde Türkiye'nin istisnasız tüm şehirlerini yıkım değil inşa belediyeciliğiyle tanıştıracağız. Gündemimiz ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak var. Gündemimizde evlatlarımıza güçlü bir ülke bırakmak var."

BEN BAŞBAKANLIĞIMDA DA CUMHURBAŞKANLIĞIMDA DA BÖYLE TATİL YAPMADIM'

CHP'li belediye başkanlarının neredeyse tamamı gerçek yüzlerini gösterdiler. Dertlerinin kendi kişisel ve ideolojik iktidarlarını inşa etmek olduğu attıkları her adımda ortaya çıktı. İstanbul'u sel bastı, beyefendi tatilde. Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım. Kimi belediyeyi terör örgütüne peşkeş çekti, kimi şimdiden teslim bayrağını çekerek hiçbir iş yapmayacağını ilan etti. Biz böyle bir siyaset anlayışını kabul etmiyoruz

"BAY KEMAL SANA TÜRK BAYRAĞINI ÖĞRETECEĞİZ"

Türkiye Doğu Akdeniz'de bir mücadele veriyor. Bundan daha milli bir mesele olabilir mi? Yunan gazetelerine manşet olmak için kendi ülkelerine iftira atmaktan çekinmediler. CHP'nin başındaki zat çıktı Doğu Akdeniz'de herkes var sadece Türkiye yok dedi. Ya bu zat kendinde değil ya. Bir insanın bunu söylemesi için ya uzayda yaşıyor olması ya da kendi ülkesinden nefret etmesi lazım. Gemilerimiz üzerindeki devasa Türk bayraklarını da mı görmedin? Ama bay Kemal sana Türk bayrağını da öğreteceğiz, bunu da öğreneceksin. Terör örgütü temsilcileri ile düşüp kalkmaktan sadece gönülleri değil gözleri de kör olmuş. Ankara'dan İstanbul'a bunlarla kol kola yürümek seni kurtarmaz. İdeolojik olarak CHP'ye oy veren ilçe ve illeri bir kenara bırakıyorum çünkü bunlar artık umutsuz vakadır.

Yorumlar (0)
17°
açık