banner123

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan af yasası ve 23 Haziran İstanbul seçimleri açıklaması

Son dakika af yasası açıklaması! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan af yasası ve 23 Haziran İstanbul seçimlerine ilişkin kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan İstanbul seçimlerine ilişkin nasıl bir mesaj yayımladı? Af yasası çıkacak mı? İşte detaylar...

GÜNDEM 07.06.2019, 14:16
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan af yasası ve 23 Haziran İstanbul seçimleri açıklaması

Son dakika af yasası haberi.. Cumhubaşkanı Erdoğan af yasası ve İstanbul seçimlerine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. 

ERDOAĞAN'DAN SEÇİM AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnanıyorum ki özellikle İstanbul dışına çıkmış vatandaşlarımızın, İstanbullu hemşehrilerimizin bu seçim için geri dönüşleri çok ama çok önemli, zira bu demokratik görevlerini tüm İstanbullu hemşehrilerimizin hakkıyla yerine getirmeleri büyük önem arz ediyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AF YASASI ÇIKACAK MI? 

Erdoğan, af yasası ile ilgili olarak, "Adalet Bakanlığımız bu çalışmaları yürütüyor, netleştiği zaman kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.

Doğu Akdeniz'deki gelişmelerle ilgili Erdoğan, "Kuzey Kıbrıs'taki Türk soydaşlarımızın da hakları var. Bu hakları, hiç ilgisi alakası olmayanlara yedirtmeyiz." ifadelerini kullandı.

Vatandaşlara 23 Haziran çağrısı yapan Erdoğan, "İnanıyorum ki özellikle İstanbul dışına çıkmış vatandaşlarımızın, İstanbullu hemşehrilerimizin bu seçim için geri dönüşleri çok ama çok önemli, zira bu demokratik görevlerini tüm İstanbullu hemşehrilerimizin hakkıyla yerine getirmeleri büyük önem arz ediyor." dedi. 

Yorumlar (0)