Son dakika Afrin'den şehit haberi geldi. Bugün şehit olan askerlerimiz...

Son dakika Afrin şehit haberi... Cinderes'te arama faaliyetleri sırasında bir asker şehit oldu. TSK, Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'nda el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda bir askerin şehit olduğunu ve 1 askerin de yaralandığını duyurdu. Akşam üzeri bir şehit haberi de Ağrı Doğubeyazıt'tan gelmişti. Bugün şehit olan askerlerimiz ikiye yükseldi.

Son dakika Afrin'den şehit haberi geldi. Bugün şehit olan askerlerimiz...

Son dakika şehit haberi Afrin'den geldi... Cinderes'te arama faaliyetleri sırasında bir asker şehit oldu.

TSK'dan yapılan açıklama şu şekilde;

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 12 Mart 2018 tarihinde Cenderis Bölgesinde icra edilen arama tarama faaliyetleri esnasında , bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.

Ağrı Doğubayazıt'ta çatışma...

Akşam üzeri bir şehit haberi de Ağrı Doğubeyazıt'tan gelmişti. Bugün şehit olan askerlerimiz ikiye yükseldi.

Alınan bilgiye göre, güvenlik güçleri, ilçeye bağlı Ağrı Dağı  eteklerindeki Güngören köyü kırsalında teröristlerle sıcak temas sağladı.  

Çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 1 uzman çavuş ağır  yaralandı. 

Yaralı uzman çavuş bölgeye gelen ambulansla Doğubayazıt Doç. Dr. Yaşar  Eryılmaz Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Uzman çavuş hastanede yapılan müdahalelere rağmen şehit oldu.

Çatışmanın ardından bölgeye çok sayıda zırhlı birlik  sevk edilirken,  operasyon Ağrı ve Doğubayazıt’tan gelen jandarma ekipleri tarafından  sürdürülüyor. 

YORUM EKLE