Son dakika! ABD'den Türkiye'ye yaptırım hazırlığı! Trump kararname imzaladı

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye yaptırım yetkisi veren kararnameyi imzaladı. ABD Maliye Bakanı Steve Mnuchin ABD Başkanı Donald Trump'ın imzaladığını duyurarak "Zorunda kalırsak Türkiye ekonomisini işlevsiz hale getirebiliriz" ifadelerini kullandı."

GÜNDEM 11.10.2019, 21:29 11.10.2019, 21:44
Son dakika! ABD'den Türkiye'ye yaptırım hazırlığı! Trump kararname imzaladı

Beyaz Saray'da gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Mnuchin, "ABD Başkanı Trump, Hazine Bakanlığı ve Dışişleri Bakanı Pompeo'ya, Türkiye hükümetiyle ilişkili kişiler ya da hükümetin herhangi bölümünü birincil ya da ikincil yaptırımlarla hedef alma yetkisi veren yeni bir başkanlık kararnamesiyle ilgili yetki verdi ve bunu imzalayacak" dedi.

TÜRKİYE'Yİ İŞLEVSİZ HALE GETİREBİLİRİZ"
Mnuchin "Trump ABD'li yetkililere Türkiye'yi hedef alabilecek güçlü yaptırım yetkisi veren yeni bir kararname imzaladı. Zorunda kalırsak Türkiye ekonomisini işlevsiz hale getirebiliriz" ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADAN TEHDİT ETMİŞTİ
ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Suriye'de düzenlediği operasyonla ilgili, "Ya oraya asker göndereceğiz ve askeri olarak kazanacağız ya Türkiye'yi finansal olarak ve yaptırımlarla sert bir şekilde vuracağız ya da Türkiye ve Kürtler arasında bir anlaşma için arabuluculuk yapacağız." diyerek tehdit etmişti.

Yorumlar (0)