Son Dakika! 4 milyon TL ödülle aranan kırmızı ve gri listedeki teröristler öldürüldü

İçişleri Bakanlığı'ndan, Tunceli'de etkisiz hale getirilen iki teröristin, kırmızı listede aranan Ayten Ene ile gri listede aranan Mehdi Kaplan olduğunun tespit edildiği bildirildi. Ayten Ene 4 milyon TL ödülle aranıyordu.

GÜNDEM 05.10.2019, 13:07 05.10.2019, 15:19
Son Dakika! 4 milyon TL ödülle aranan kırmızı ve gri listedeki teröristler öldürüldü

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, iç güvenlik operasyonları kapsamında Pülümür ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığınca düzenlenen ortak operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin kimlik tespit çalışmaları tamamlandı.

İnceleme sonucu teröristlerden birinin, aranan teröristler arasında 4 milyon lira ödülle kırmızı listede yer alan sözde Dersim saha sorumlusu "Çiçek Kurtalan" kod adlı Ayten Ene, diğer teröristin de 300 bin lira ödülle gri listede bulunan "Dilgeş" kod adlı Mehdi Kaplan olduğu tespit edildi.

Bu arada önemli bir açıklama da Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapıldı. Açıklamada "Irak kuzeyi Avaşin, Zap ve Gara bölgelerinde düzenlenen hava destekli operasyonlarla bölücü terör örgütü mensubu 17 PKK’lı terörist daha etkisiz hale getirildi. Son bir haftada etkisiz hale getirilen terörist sayısı toplam 51 oldu" denildi.

Yorumlar (0)