Sinop'ta tekne battı! Ölü ve kayıplar var...

Sinop'un Gerze ilçesi açıklarında tekne battı. 4 kişinin bulunduğu teknede iki kişi kurtarılırken 1 kişi hayatını kaybetti. Diğer bir kişi için ise arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

GÜNDEM 10.01.2019, 14:30
Sinop'ta tekne battı! Ölü ve kayıplar var...

Sinop'un Gerze ilçesi açıklarında tekne battı. 4 kişinin bulunduğu teknede iki kişi kurtarılırken 1 kişi hayatını kaybetti. Diğer bir kişi için ise arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.Teknede bulunan 4kişiden 2'si balıkçılar tarafından kurtarıldı. 1 kişinin cesedine ulaşılırken, 1 kişinin kaybolduğu bildirildi. Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Müdürlüğü ekipleri bölgede arama-kurtarma çalışması başlattı.

SAHİL GÜVENLİKTEN AÇIKLAMA

Sinop'un Gerze ilçesi açıklarında fırtınadan dolayı bir balıkçı teknesi battı. Teknede bulunan 4 kişiden 2'si sağ kurtarıldı. 1 kişinin cesedine ulaşılırken, 1 kişinin kaybolduğu bildirildi.

Sahil Güvenlikten konuyla ilgili yapılan açıklamada, “10 Ocak 2019 tarihinde saat 11.17'de, Sinop ili Gerze ilçesi Döngel mevkisi açıklarında içerisinde 4 kişinin bulunduğu bir teknenin battığının bildirilmesi üzerine derhal arama kurtarma maksatlı 1 Sahil Güvenlik Botu, 1 Sahil Güvenlik helikopteri ve 1 Sahil Güvenlik Dalış Timi görevlendirilmiştir. Olay yerine yakın mevkide bulunan bir balıkçı teknesi tarafından batan teknede bulunan kişilerden; 2 kazazedenin sağ olarak kurtarıldığı ve 1 şahsın cansız bedeninin denizden alındığı öğrenilmiştir. Kayıp olan 1 şahsın bulunması maksadıyla arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir” denildi. 

Yorumlar (0)