Sinema krizini çözmek amacıyla sunulan teklif kabul edildi!

Sinema krizini çözmek amacıyla sunulan teklif kabul edildi. Teklif göre salon işletmecileri, izleyici sayısının artırılmasına yönelik kampanya ve toplu satış faaliyetlerini ancak film yapımcısı ve varsa dağıtımcısı ile yapılacak sözleşmeler aracılığı ile gerçekleştirebilecek.

Sinema krizini çözmek amacıyla sunulan teklif kabul edildi!

Sinema krizini çözmek amacıyla sunulan teklif kabul edildi. Buna göre; salon işletmecileri, izleyici sayısının artırılmasına yönelik kampanya ve toplu satış faaliyetlerini ancak film yapımcısı ve varsa dağıtımcısı ile yapılacak sözleşmeler aracılığı ile gerçekleştirebilecek.

5 DAKİKAYI AŞMAYACAK

Sözkonusu madde uyarınca salon işletmeleri, film gösterimleri ile ilgili bilgileri bakanlığa iletmek üzere bakanlıkça belirlenen donanım ve yazılımı işler halde bulundurmakla yükümlü olacak. Aynı madde uyarınca sinamalarda film öncesi gösterilen reklamların süresi 10 dakikayı geçemeyecek. Fragman gösterim süresi de 5 dakikayı aşamayacak. Film gösterim arası da 15 dakikayı aşmayacak.

KALAN MADDELER AYNEN GEÇTİ

Promosyon krizine son verecek maddenin kabulünün ardından teklifin kalan maddeleri komisyondan jet hızıyla ve aynen geçti. AK Partili Mehmet Akif Yılmaz, yapılan düzenlemelerin ardından bilet fiyatlarının artabileceğine ilişkin sektörden gelen uyarıları anımsatarak, bakanlık ve teklif sahibinden bu yönde çalışma yapmalarını istedi.

YORUM EKLE