'Sınavsız model seçeneği değerlendiriliyor'

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, TEOG'un kaldırılmasıyla ilgili olarak "Sınavsız model seçeneği değerlendiriliyor" dedi. Tekin, kasım ayında sınav yapılıp yapılmayacağının kısa sürede açıklanacağını anlattı.

GÜNDEM 18.09.2017, 10:57
'Sınavsız model seçeneği değerlendiriliyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TEOG kaldırılacak açıklaması sonrası yeni model tartışılmayı başlandı. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin  24 TV'de  yeni modele ilişkin konuştu. Yeni modelle ilgili masada çok fazla seçenek olduğunu söyleyen Tekin, "Çalışma grubu oluşturuldu. Sınavsı  model seçeneği değerlendiriliyor. Hepsini çalışıyoruz arkadaşlarımızla. Neticesini sayın Bakanımız, Başbakanımız komuoyu ile paylaşır. Sınavsız bir model olmalı. Sınavsız modelin alt yapısı oluşturulacak. 2013'den beri bizim masamızda sınavsız geçişle alakalı değişik alternatifler mevcut" dedi.

BU SENE TEOG YAPILACAK MI?

Öte yandan Tekin, kasım ayında TEOG'un yapılıp yapılmayacağının kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacağını açıkladı. "Kasım'da TEOG'un yapılıp yapılmayacağını Sayın Başbakanımızın ve Milli eğitim Bakanımızın onayını aldıktan sonra açıklamak doğru olacaktır" diyen Yusuf Tekin, "Bizler bürokrat olarak hazırladığımız modeli cumhurbaşkanımızın sunarız ardından kamuoyu ile paylaşılır" dedi.Tekin TEOG ile ilgili çarşamba günü açıklama yapılacağını da dile getirdi. 

Yorumlar (0)
17°
açık