Şehit olan 11 yaşındaki Elif'in babası konuştu!

YPG/PKK'lı teröristlerin Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine yaptığı havanlı ve roketatarlı saldırıda 11 yaşındaki Elif Terim hayatını kaybetmişti. Şehit olan Elif'in babası Halil İbrahim Terim açıklamada bulundu. Baba Terim "Devletimizin arkasındayız. Bir değil binlerce Elif'im kurban olsun Türkiye Cumhuriyeti devletine" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 11.10.2019, 20:31
Şehit olan 11 yaşındaki Elif'in babası konuştu!

Teröristlerin yaptığı saldırı sonucu hayatını kaybeden 11 yaşındaki Şehit Elif Terim'in babası Halil İbrahim Terim, yürekleri dağlayan sözler sarf etti. Türkiye'nin terörün üstesinden geleceğine inandığını söyleyen baba Terim, "Devletimizin arkasındayız. Bir değil binlerce Elif'im kurban olsun Türkiye Cumhuriyeti devletine" ifadelerini kullandı.

"DEVLETİMİZİN ARKASINDAYIZ"
Baba Halil İbrahim Terim, "İnşallah Türkiye Cumhuriyeti bunların hakkından gelecektir. Biz buna inanıyoruz. Devletimizin arkasındayız. Bir değil binlerce Elif'im kurban olsun Türkiye Cumhuriyeti devletine. Ben babasıyım üzüntülüyüm içim dolu ama devletime hiçbir şeyim yok. Bir değil 10 tane şehit veririm devletim uğruna. Hiçbir şey de olmadı Elhamdulillah. Bir şehit verdiğim için devletime gururluyum." diye konuştu.

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI
YPG/PKK'lı teröristlerin havanlı ve roketatarlı saldırılarında yaralanan ve kaldırıldığı Ceylanpınar Devlet Hastanesinde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayan 11 yaşındaki Elif Terim'in Türk bayrağına sarılı tabutu, törenin düzenleneceği Semerkand Camii'ne getirildi.

Törene şehidin hamile olan annesi Şaha, babası Halil İbrahim ve yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Aile, Çalışma ve Sosyal HizmetIer Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Eyüp Sabri Kirişçi ile kurum amirleri ve askeri yetkililer katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından şehidin öz geçmişi okundu, dua edildi.

Yorumlar (0)