Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın öğrencilerinden ailesine taziye ziyareti

Tunceli Pülümür karayolunda terör örgütü PKK mensupları tarafından şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz’ın öğrencileri yüzlerce kilometre uzaktan gelerek öğretmenlerinin ailesini ve mezarını ziyaret etti.

GÜNDEM 09.08.2017, 22:48
Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın öğrencilerinden ailesine taziye ziyareti

Şehit öğretmenin köy okulundaki öğrencileri Şanlıurfa ve Gümüşhane Valilikleri, Siverek ve Torul Kaymakamlıklarının organizasyonuyla öğretmenleri Necmettin Yılmaz'ın ailesini ve mezarını ziyaret etmek için 610 kilometre uzaklıkta bulunan Gümüşhane'nin Torul ilçesine bağlı Demirkapı köyüne geldi.

Şehit öğretmenlerinin köyün merkez mahallesindeki evlerine geldiklerinde şehit öğretmenlerinin fotoğraflarına öpüp sarılan, anne ve babasına sarılıp ağlayan öğrenciler teröre lanet yağdırdı.

ŞEHİT ANNESİ ÇOCUKLARA SARILARAK AĞITLAR YAKTI

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı köyündeki okulda öğretmen olarak görev yaparken, öğrencilere karnelerini dağıttıktan sonra Gümüşhane'nin Torul ilçesine bağlı Demirkapı köyünde yaşayan ailesinin yanına gelmek için 16 Haziran tarihinde yola çıktığında Tunceli-Pülümür karayolunda bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından şehit edilen öğretmenleri Necmettin Yılmaz'ın ailesini ziyaret eden öğrencilere “Necmettinimin çocukları, Necmettinimin emanetleri” sözleriyle sarılarak ağıtlar yakıp ağlayan anne Gülay Yılmaz'ı eşi şehit babası Hamit Yılmaz güçlükle sakinleştirdi.

Şehit öğretmenin babası Hamit, annesi Gülay, kardeşleri Yasemin ve Yahya ile köy muhtarı Necati Yılmaz tarafından karşılanan öğrenciler ilk olarak şehit öğretmenlerinin ailesine ait olan kahvehanede kendilerine ikram edilen yiyeceklerden yedi.

NECMETTİN ÖĞRETMENİN OKULA ASTIĞI BAYRAK BABASINA TESLİM EDİLDİ

Bu sırada kahvehanede bulunan fotoğrafı gören öğrenciler sırayla tek tek giderek öğretmenlerinin fotoğrafını öpüp ağladı ve “Kahrolsun terör, kahrolsun PKK” dedi. Okul yöneticileri ise burada şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın okuldaki bayrak direğine astığı Türk bayrağını da getirerek şehit babası Hamit Yılmaz'a teslim etti.

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın görev yerindeki evinde bulunan şahsi eşyalarının da getirilerek aileye teslim edildiği ziyaretin ardından öğrenciler ve heyet hep birlikte şehit öğretmenin mezarını ziyaret etti

ÖĞRENCİLER ÖĞRETMENLERİNİN MEZARINA OKULDAN GETİRDİKLERİ TOPRAĞI SERPTİ

Öğretmenlerinin kabrinde de gözyaşlarına boğulan öğrenciler gül bıraktıktan sonra öğretmenleriyle birlikte oyunlar oynadıkları okulun bahçesinden getirdikleri toprağı da mezarın üzerine serpti.

Dualar edilen mezar ziyaretinin ardından öğrenciler öğretmenlerinin ailesiyle helalleşerek köyden ayrıldı.

Okuldaki çeşitli sınıflardan 7 öğrenci, Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, yöneticiler ve Necmettin Yılmaz'ın köydeki komşularından Hamit Çapan'ın katıldığı ziyarete Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun ve yöneticiler de eşlik etti.

Ziyaret sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada bugün dostluğun ve sevginin zirve yaptığı, ancak duyguları tarife kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir ortamı yaşadıklarını belirten Gümüşhane Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ilelebet yaşadığını ve yaşayacağını gösteren bir tabloyla beraberiz aslında. Şanlıurfa'dan bugün buraya ilim irfan yolunda, eğitim adına, çocuklarının eğitimi için, ülkesinin geleceğini yetiştirmek için, aydınlık gelecekler için gitmiş, şahadet şerbetini içmiş ve terör örgütü tarafından hunharca katledilmiş Necmettin öğretmenimizin binlerce kilometre öteden öğrencilerini, yöneticilerini ve komşularını burada ağırlıyoruz. Eğer bugün Necmettin öğretmenin öğrencileri bu mesafeleri kat ederek, annesinin, babasının elini öpmeye geliyorsa, kabrini ziyarete geliyorsa ve bir Fatiha okumayı kendine bir borç biliyorsa, bu ülkenin ilelebet hiç kimse tarafından bölünemeyeceğini, dün olduğu gibi bugün de yarın da dost ve kardeşçe yaşayabileceğimizin en açık görüntüsü ve en açık ispatıdır bugünkü” dedi.

“YAPANLARIN ALLAH CEZASINI VERSİN İNŞALLAH”

Öğrencilerle birlikte şehit ailesinin evine gelen Çiftçibaşı köyü sakinlerinden Halil Çaçan (70) ise Siverek'ten geldiklerini, Necmettin öğretmenin babasını, anasını ziyaret ettiklerini belirterek, “Öğretmenimizin mekanı cennet olsun. Yapanların Allah cezasını versin inşallah. Öğretmenin ne suçu var ne bir şeyi var. Boşu boşuna katlettiler. Yazık değil mi?” diye konuştu.

Yorumlar (0)