Sedanur nasıl öldürüldü! Kars'ta öldürülen Sedanur'un otopsisinde 'tecavüz bulgusu' haberlerine yalanlama

Kars'ta kaybolduktan 7 gün sonra cenazesi bulunan Sedanur nasıl öldürüldü! Sedanur'un otopsisinde kahreden rapor ortaya çıktı. DHA'nın servis ettiği habere göre otopside tecavüz bulgusuna rastlandığı bildirildiği haberi gelmişti. Valilikten yalanlama ve başsavcılıktan açıklama geldi. Sedanur Güzel'in otopsisinde tecavüz bulgusuna rastlandığına ilişkin habere, Kars Valisi'nden yalanlama geldi. Konuyla ilgili olarak Kars Cumhuriyet Başsavcılığı da bir açıklama yaptı.

GÜNDEM 23.09.2018, 14:07 23.09.2018, 15:32
Sedanur nasıl öldürüldü! Kars'ta öldürülen Sedanur'un otopsisinde 'tecavüz bulgusu' haberlerine yalanlama

Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde 16 Eylül'de kaybolduktan 7 gün sonra dün sabah saatlerinde cansız bedeni bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in otopsisi yapıldı.

DHA'nın haberine göre, Erzurum'da yapılan ve yaklaşık 6 saat süren otopside uzmanlar tecavüzbulgusuna rastladı.

Sedanur'un öldürüldüğünün kesin olduğu yönünde görüş bildiren uzmanlar, cenazedeki morarma ve kurtlanma nedeniyle kesin ölüm nedenini belirleyemedi.

Kesin ölüm nedeninin; kan, DNA ve iç organlarından örneklerin incelenmesi sonucu belirleneceği bildirildi.

VALİLİKTEN VE BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA GELDİ.

Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde 16 Eylül'de kaybolduktan 7 gün sonra dün sabah saatlerinde cansız bedeni bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in otopsisinde tecavüz bulgusuna rastlandığına ilişkin habere, Kars Valisi'nden yalanlama geldi. Konuyla ilgili olarak Kars Cumhuriyet Başsavcılığı da bir açıklama yaptı.

Kağızman'a 30 kilometre uzaklıktaki 80 hane, 350 nüfuslu Paslı köyünde yaşayan Handan ve Abdullah Güzel çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan Sedanur, 16 Eyül Pazar günü öğle saatlerinde kayboldu. En son evlerinin önünde görülen Sedanur'dan haber alamayan aile, köylülerle birlikte kızlarını aradı, ancak sonuç alınamadı. Bunun üzerine aile, jandarmaya haber verildi. Paslı Esin Çağdaş İlkokulu'nun 3'üncü sınıf öğrencisi Sedanur Güzel'in bulunması için güvenlik güçleri seferber oldu. Komandolar, jandarma timleri, AFAD ve UMKE ekipleri, korucular ile köylüler arama çalışması başlattı. Aramalarda Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne ait kadavra arama köpeği 'Obert' ve iz takip köpeği 'Calisto da kullanıldı. Zehirli yılanların bulunduğu sazlık alanlarda da arama yapan ekipler, tüm çalışmalara rağmen Sedanur'a ulaşamadı.

Jandarma Arama Kurtarma ekipleri, dün sabah saatlerinde köye 1 kilometre uzaklıkta, kayalık ve çalılık alanda, minik Sedanur'un cansız bedenini üzeri taşlarla örtülü bir halde buldu. Öldürüldükten sonra üzeri taşlarla kapatılan Sedanur Güzel'in cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Erzurum Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

DHA: TECAVÜZ BULGUSUNA RASTLANILDI
DHA'nın haberine göre, kaybolduğu ilk günlerde öldüğü tahmin edilen Sedanur Güzel'in cesedinde sıcak ve havasız ortam nedeniyle kurtlanma oluştuğunun belirlendiği ve kurtlanma nedeniyle vücuttaki darp izlerini tanımlayamayan uzmanların, Sedanur Güzel'in öldürüldüğünün kesin olduğu yönünde görüş bildirdiği ifade edilmişti. Haberde, yine morarma kurtlanma nedeniyle kesin ölüm nedenini belirleyemeyen uzmanların, kan, DNA ve iç organlarından örnekler aldığı ve tecavüz bulgusuna da rastladıkları ifade edilmişti.

VALİLİK'TEN YALANLAMA GELDİ
Kars Valisi Rahmi Doğan, 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in ölü bulunmasıyla ilgili olarak "Sedanur kızımızla ilgili basında çıkan otopsi sonuçları açıklandı bilgisi doğru değildir." dedi.

BAŞSAVCI'DAN AÇIKLAMA
Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz ise açıklamasında "Sedanur Güzel'in cinsel istismara maruz kalıp kalmadığı ve ölümünün nasıl gerçekleştiği net olarak ancak patolojik inceleme sonucu belli olacaktır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
nejla demir 1 yıl önce
Lütfen o katili bulup idam etsinler