Savcı Kiraz suikastinde yeni gelişme! O avukat gözaltında...

İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz'ı öldüren silahın bir avukat tarafından temin edildiği ortaya çıktı. Gözaltına alınan avukat Murat Canım'ın sorgusu sürüyor.

Savcı Kiraz suikastinde yeni gelişme! O avukat gözaltında...

Son Dakika

Gündem

Skorer

Siyaset

Ekonomi

Cadde

Uzmanpara

Pembenar

Yazarlar

Savcı Kiraz suikastinde yeni gelişme! O avukat gözaltında...

İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz'ı öldüren silahın bir avukat tarafından temin edildiği ortaya 

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, 31 Mart 2015'de İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında DHKP/C'li teröristler Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından şehit edilmişti. Yayla ve Doğruyol polisle girdikleri çatışma sonrasında ölü olarak ele geçirilmişti. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili terör örgütünün bağlantılarına yönelik çalışmalarını sürdürürken yeni bir gelişme yaşandı. Gözaltına alınan bir terör örgütü üyesinin verdiği bilgiler doğrultusunda önceki gün İstanbul'da 4 ayrı ilçede eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. 
 
AVUKAT GÖZALTINDA
 
Soruşturmada, savcı Kiraz'ı öldüren silahı Şafak Yayla'ya getiren Mustafa Koçak'a silahın bir avukat tarafından verildiği belirlendi. Operasyonlarda silahı temin etmekle suçlanan avukat Murat Canım gözaltına alındı. Avukatı Canım'ın sorgusu sürüyor.

YORUM EKLE