Saklayıp yerini unuttukları altınlarına 8 yıl sonra kavuştular

Sinop'ta, 8 yıl önce sakladıkları ziynet eşyaları yün çuvalında bulundu. Yorgan yapması için evdeki yün dolu çuvalı veren çift 8 yıldır kayıp olan altınlar ortaya çıkınca şoke oldular. Altınların sahibi, '8 yıl önce saklamış ve nereye koyduğumuzu unutmuştuk. Şimdi çok  mutluyuz ve şaşkınız. Bulunması bizim için büyük bir sürpriz oldu. Çok duyarlı  esnaflarımız var.' diye konuştu.

GÜNDEM 15.10.2019, 15:30
Saklayıp yerini unuttukları altınlarına 8 yıl sonra kavuştular

Sinop'ta yorgan yapması için evdeki yün dolu çuvalı yorgancıya veren çiftin, 8 yıldır kayıp sandıkları ziynet eşyaları çuvaldan çıktı. Çift şaşkınlık ve mutluluğu bir arada yaşadı.

Ahmet (74) ve Şükran Er (71) çifti, evde çuval içindeki yünleri yorgan  yaptırmak için kent merkezindeki yorgancı Alaattin Karaahmetoğlu'na (65) götürdü.

Karaahmetoğlu, çifte, işlerinin yoğun olduğunu bir hafta sonra yorgan yapımına başlayacağını belirterek, yünleri teslim aldı.

ALTINLAR TUTANAKLA TESLİM EDİLDİ

Aradan geçen sürenin ardından Er çiftinin yorganını yapmak için teslim  aldığı yün çuvalını açan Karaahmetoğlu, yünlerin içinden ziynet eşyaları çıkınca durumu polise bildirdi. Polis, iş yerine çağırdıkları Er çiftine ziynet eşyalarını tutanakla teslim etti.

Emekli infaz koruma memuru olan yorgancı Alaattin Karaahmetoğlu, AA  muhabirine, kendisine teslim edilen yün çuvalını, işleri yoğun olduğu için bir  hafta sonra açtığını söyledi.

"Çuvallardan birini açtığımda yün içinde sarılı bir poşet gördüm."  diyen Karaahmetoğlu, şöyle devam etti:

"Poşeti açtığımda kutuların içinde ziynet eşyalarının olduğunu fark  ettim ve durumu derhal emniyet yetkililerine bildirdim ve emniyet yetkilileri  hemen iş yerime geldi. Gerekli bilgileri alan polis, Er çiftine ulaşarak iş  yerime gelmesini sağladı. İş yerime gelen yaşlı çift ziynet eşyalarını görünce  önce şaşırdı ardından büyük sevinç yaşayarak teşekkür etti."

"8 YIL ÖNCE SAKLAYIP NEREYE KOYDUĞUMUZU UNUTMUŞTUK''

Ziynet eşyalarını tutanakla teslim alan Ahmet ve eşi Şükran Er ise  ziynet eşyalarının 8 yıldır kayıp olduğunu düşündüklerini söyledi.

Ahmet Er,  "Maddi değerinin yanı sıra manevi değeri büyük olan  hatıralarımızı 8 yıl önce saklamış ve nereye koyduğumuzu unutmuştuk. Şimdi çok  mutluyuz ve şaşkınız. Bulunması bizim için büyük bir sürpriz oldu. Çok duyarlı  esnaflarımız var. Buradan, hatıralarla dolu ziynet eşyalarımızı teslim eden ve  bize dürüstlük örneği sergileyen Alaattin ustaya çok teşekkür ediyoruz." diye  konuştu.

Yorumlar (0)