Rusya Büyükelçişi Andrey Karlov'a Ankara'da silahlı saldırı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara'da katıldığı bir sergide silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda Ankara Büyükelçisi dışında 3 kişinin daha yaralandığı belirtiliyor. Suikasti düzenleyen saldırgan polisin düzenlediği operasyonda öldürüldü. Ağır yaralanan Adrey Karlov hayatını kaybetti.

Rusya Büyükelçişi Andrey Karlov'a Ankara'da silahlı saldırı

Rusya'nın Ankara büyükelçiliğine silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı, sırasında Rus Büyükelçi bir sanat sergisine katıldığı sırada gerçekleşti. Görgü tanıklarına göre; salona giren silahlı bir kişi büyükelçiye ateş açtı. Daha sonra Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Adrey Karlov, 'Ülkemizde bunları yapamazsınız. Herkes çıkabilir' dedikten sonra vuruldu.

SALDIRGAN ÖLDÜRÜLDÜ
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a silahlı  saldırıda bulunan kişi, operasyonla etkisiz hale getirildi. 

Alınan bilgiye göre, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un  silahlı saldırıya uğradığı Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezine operasyon  düzenlendi.

Karlov'u yaraladıktan sonra binanın ikinci katına çıktığı öğrenilen  saldırgan ile özel harekat polisleri arasında çatışma çıktı. Yaklaşık 15 dakika  süren çatışmanın ardından saldırgan etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da  olay yerinde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi alıyor.

SAVCI OLAY YERİNDE
Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, Rusya'nın  Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırıya uğradığı Çankaya Belediyesi  Çağdaş Sanatlar Merkezi'ne geldi. 

Başsavcı Kodalak, Karlov'a yönelik silahlı saldırının ardından  başlatılan soruşturma kapsamında, delil toplama çalışmalarını koordine etmek  üzere olay yerine geldi.

Çağdaş Sanatlar Merkezi'ne gelen Kodalak'a, Ankara Cumhuriyet  Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosundan Sorumlu  Başsavcıvekili Necip Cem İşçimen ile nöbetçi savcının da eşlik ettiği bildirildi.

SALDIRGAN 25 - 30 YAŞLARINDA
Saldırganın konuşmasının Türkçe'sinin çok düzgün olduğu ifade edildi. İlk bilgilere göre saldırgan büyükelçinin arkasından yaklaşarak ateş etmeye başladı. Bu sırada Büyükelçi'nin koruması da içeri giriyor. Saldırgan 25 - 30 yaşlarında olduğu bildirildi. 

GÖRGÜ TANIKLARI OLAY ANINI ANLATTI!
Görgü tanıklarına göre; salona giren silahlı bir kişi büyükelçiye ateş açtı. Daha sonra Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Adrey Karlov, 'Ülkemizde bunları yapamazsınız. Herkes çıkabilir' dedikten sonra vuruldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2016, 21:09
YORUM EKLE