Rasulayn'dan acı haber! 1 asker şehit oldu

Son dakika şehit haberi... Kahreden haberi Milli Savunma Bakanlığı duyurdu. Rasulayn'da 11 Ekim'de teröristler tarafından yapılan saldırıda yaralanan asker şehit oldu. Yaralı askerin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

GÜNDEM 16.11.2019, 10:34 16.11.2019, 10:58
Rasulayn'dan acı haber! 1 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı acı haberi duyurdu. Rasulayn'da teröristlerce yapılan saldırıda yaralanan asker şehit oldu. Şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Bekir Can Hereklioğlu'nun (24) acı haberi, ailesinin yaşadığı Yumurtalık ilçesinin Narlıören Mahallesi'ne ulaştı.

Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Rasulayn'da 11 Ekim'de teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen bir asker şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Barış Pınarı Harekatı kapsamında, 11 Ekim'de Rasulayn bölgesinde teröristlerin açtığı ateş sonucu bir askerin yaralandığı ve sevk edildiği hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak dün şehit olduğu kaydedildi.

Şehit askerin cenanezi defnedilmek üzere memleteki Adana'nın Yumurtalık ilçesine gönderildi. Şehit Bekir Can Hereklioğlu, bugün ikindi namazında düzenlecek törenle Yumurtalık ilçesinin Narlıören Mahallesi'nde toprağa verilecek.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)