Rabia Naz İçin Verilen Red TBMM'de Onaylandı !

Rabia Naz Vatan'ın ölümüne ilişkin verilen red,bugün TBBM'de tüm partilerin oy birliği ile kabul edildi. Rabia Naz Vatan başta olmak üzere şüpheli olan tüm çocuk ölümlerinin araştırılması ve konu hakkında tedbirlerin belirlenmesi mecliste sunuldu ve kabul edildi.

GÜNDEM 17.07.2019, 16:28
Rabia Naz İçin Verilen Red TBMM'de Onaylandı !

Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ilişkin HDP tarafından verilen araştırma önergesi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilmişti. Giresun’un Eynesil ilçesinde 13 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı bulunup kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Vatan’ın ölümüne ilişkin soruşturma sürerken konu Meclis gündemine de geldi.

Rabia Naz'ın Ölümünün araştırılması için TBMM'deki tüm partiler oy birliğiyle kabul ettirdi! 

TBMM Genel Kurulunda masaya yatırılan Rabia Naz'ın Ölümü , "Rabia Naz Vatan başta olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması ve bu konuda alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi" amacıyla TBMM Başkanlığına sunulan araştırma önergelerinin birleştirilerek bugün görüşülmesi, tüm partilerin oybirliğiyle kabul edildi.

Bir yandan TBMM Genel Kurulunda, İYİ Parti'nin "özel eğitim öğretim kurumlarında çalışan öğretmenlerin durumu"; HDP'nin "Suruç'ta meydana gelen terör saldırısı" ve CHP'nin "Çanakkale'de faaliyet gösteren termik santrallerin ve maden ocaklarının insan sağlığına ve çevreye etkisi" konularıyla ilgili verdikleri araştırma önergelerinin bugün ele alınması önerileri TBMM'de kabul edilmedi.

Yorumlar (0)
21°
açık