Polise 'beton mikseri' operasyonu

İstanbul'da 60'ı trafik polisi 102 kişi rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı. Gözaltına alınan polislerin, kamyon ve beton mikserlerinin tonaj aşımına rüşvet karşılığı izin verdiği iddia ediliyor.

GÜNDEM 24.07.2017, 11:27
Polise 'beton mikseri' operasyonu

Rüşvet operasyonu, İstanbul Emniyeti'ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Operasyona giden süreç, Emniyetin bazı polislerin rüşvet aldığı bilgisine ulaşmasıyla başladı.

Organize Polisi, teknik ve fiziki takip çalışması yaptı. Tonaj sınırını aşan kamyon ve beton mikserlerine, rüşvet karşılığı göz yumulduğu tespit edildi. Soruşturma derinleştirilince, rüşvetçi polislerin, bu araçların  yasak saatlerde yasak alanlara girişine de müsade ettikleri tespit edildi.. Çalışmaların tamamlanmasının ardından operasyon kararı verildi. Rüşvet aldığı iddia edilen 60  trafik polisi ve rüşvet veren 42 kişi gözaltına alındı.

Organize Polisince yakalanan 102 polis ve şirket yetkilisi  Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken 150 kişiden oluşan gözaltı listesindeki isimlerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi

Yorumlar (0)
28°
açık