banner527

Polis tek tek denizden çıkardı

Zonguldak'ın Ereğli ile Alaplı ilçeleri arasındaki sahil şeridinde rüzgar ve dalga nedeniyle getirilen suya girme yasağına uymayan vatandaşlar, polis ekiplerinin megafon uyarıları eşliğinde denizden çıkarıldı.

Polis tek tek denizden çıkardı

Toplam 9 gözetleme kulesinin bulunduğu, 15 cankurtaranın  görevlendirildiği, 1 deniz aracının yer aldığı 1,5 kilometrelik Ereğli Belediye  Plajı'na Sabah saatlerinden itibaren gelen çok sayıda vatandaş denize girdi.

Dalga ve rüzgar nedeniyle görevliler, uzun süre "Sizlerin ve  sevdiklerinizin can güvenliği için belediye plaj tesisinde denize girmek yasaktır" anonsları ile vatandaşları denizden çıkarmaya çalıştı.

Dalgalara rağmen, aralarında çok sayıda küçük çocuğun da bulunduğu  kişinin denize girmeye devam etmesi üzerine görevliler durumu Ereğli Emniyet Müdürlüğü'ne bildirdi.

Plaja gelen polisler, megafonla anons yaparak vatandaşları denizden  çıkarmaya çalıştı.

Anons üzerine denizden çıkan vatandaşların, polis ve cankurtaranların  başka alana geçmesiyle yeniden denize girdiği görüldü.

"Cankurtaran ekipleri 60 günde 115 kişiyi boğulmaktan kurtardı"

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, yaz mevsiminde yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan sahil  şeridinde, belediyeye bağlı cankurtaran ekiplerinin 60 günde 115 kişiyi  boğulmaktan kurtardığını söyledi.

Türkiye'nin pek çok bölgesinin yanı sıra Almanya, Hollanda, Fransa,  Belçika, Rusya, İsviçre gibi ülkelerden gelen Türk vatandaşların belediye plaj  tesislerinde denize girdiğini belirten Uysal, "Üzücü olayların olmaması için  üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getiriyoruz. Geçtiğimiz yıl bölgede 3  kişi boğulmuş, 100 kişi ise boğulmaktan kurtarılmıştı. Bu yıl bölgenin belediyeye  dahil edilmesi ile alanda gerekli tüm önlemleri almaya çalıştık. Vatandaşlarımız,  üzücü olaylarla karşı karşıya kalmamaları için yetkililerin uyarılarını mutlaka  dinlemeli." diye konuştu.

YORUM EKLE