Plajda bira içen iki kadın doktora para cezası

Zonguldak’ta belediyenin işlettiği mavi bayraklı Kapuz Plajı’nda bira içen iki kadın doktora,polis tarafından, Kabahatler Kanunu’nun ’Çevreye rahatsızlık verme’ maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle109’ar lira idari para cezası uygulandı.

GÜNDEM 13.09.2017, 17:55
Plajda bira içen iki kadın doktora para cezası

Olay, dün akşam saatlerindeZonguldak Belediyesi’nin işlettiği Kapuz Plajı’nda meydana geldi. Doktor 32 yaşındaki S.Ç. ve meslektaşı olan kadın arkadaşı, Kapuz Plajı’na geldi ve yanlarında getirdikleri portatif sandalyelere oturdu. Kitap okuyup güneşlenen 2 kadın doktor, bir süre sonra yanlarında getirdikleri biraları çıkardı.Yanlarına gelen plaj görevlisi, sahildeiçki içmenin yasak olduğunu söyleyerek, kadınları uyardı.Plajın kamu malı olduğunu, kimseye rahatsızlık vermeden içki içmenin yasaklanmasınınkanuna aykırı olduğunu söyleyen kadınlar ile görevliarasında tartışma çıktı.

Kadın doktorlar, daha sonra gelen zabıta ilede tartışınca polise haber verildi. Polis ekibi iki kadın doktoru, haklarında şikayet olduğunu söyleyerek karakola götürdü. S.Ç. ve arkadaşı, Kabahatler Kanunu’nun ’Çevreye rahatsızlık verme’ maddesni ihlal ettikleri gerekçesiyle 109’ar lira idari para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)