Peak reklamı neden durduruldu? Peak reklamı çalıntı mı?

Türkiye’de 41 televizyon kanalına aynı anda verdiği reklamla tüm dikkatleri üzerine çeken Peak Games, aldığı son dakika kararı ile reklamlarını durdurdu. Peki Peak nedir? Peak Game ne şirketi? Televizyondaki Peak reklamı ne anlatıyor? Özellikle sosyal medyada aldığı olumlu dönüşlerle önplana çıkan Peak reklamı yasaklandı. Peki Peak reklamı neden durduruldu? Tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 19.02.2019, 21:25
Peak reklamı neden durduruldu? Peak reklamı çalıntı mı?

Türkiye’de 41 televizyon kanalına aynı anda verdiği reklamla tüm dikkatleri üzerine çeken Peak Games, aldığı son dakika kararı ile reklamlarını durdurdu. Peki Peak nedir?  Peak Game ne şirketi? Televizyondaki Peak reklamı ne anlatıyor? Özellikle sosyal medyada aldığı olumlu dönüşlerle önplana çıkan Peak reklamı yasaklandı. Peki Peak reklamı neden durduruldu? Tüm detaylar haberimizde...

Türkiye’de 41 televizyon kanalına aynı anda verdiği reklam tüm dikkatleri üzerine çeken Peak Games, aldığı son dakika kararı ile reklamlarını durdurdu.

Peak'in Audi'nin 2017 yılında yayınladığı reklamıyla hemen hemen aynı olan reklamıyla ilgili olarak Peak Games, Twitter üzerinden açıklama yaptı. 

'HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATTIK'

Açıklamada, "Reklam filmimizin özgün olmadığını, hepinizle aynı anda öğrendik. Karın ağrımızı ve üzüntümüzü tarif etmemiz imkansız. Yaratıcı işlerde fikirlerin özgün olması bizim için çok değerli, bu nedenle tüm reklamları durduruyoruz" denildi.

Peak'in Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, reklamın ajansı Medina Turgul DDB ile ilgili olarak şu ifadeler kullanıldı: "Ajans'la 3 aylık tüm görüşmelerimiz kayıt altında. Sadece Türkiye değil, Ajans’ın bağlı olduğu network’e Amerika'da da hukuki süreci başlatarak sonucu sizlerle paylaşacağız."

Yorumlar (0)
25°
açık