Özgecan’ın filmi ‘Umut’ olacak

Tarsus'ta 11 Şubat 2015'te katledilen ve kadına yönelik şiddetin sembolü olan 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın filmi Aralık ayında vizyona girecek. Almanya, Rusya, Türkiye ve İngiltere'de olmak üzere dört farklı ülkenin, dört farklı kadınının, erkek şiddetiyle öldürülmesinin dramını anlatacak olan 'Faint Sound' adlı belgesel filmin Türk kadrosunda usta oyuncu Erkan Can, Maral Büyüksaraç ve Aslı Öngören rol alıyor. Oyuncular film için herhangi bir ücret almazken, bütün gelir Umut Vakfı'na bağışlanacak...

GÜNDEM 15.09.2017, 23:31
Özgecan’ın filmi ‘Umut’ olacak

Boston Üniversitesi öğrencisi Chris Surnames, akademik tezi ve festivaller için hazırladığı, dört farklı ülkede kadına şiddeti anlatan ‘Faint Sound’ adlı belgesel filminin çekimlerini tamamlandı. Almanya, Rusya, Türkiye ve İngiltere’de olmak üzere dört farklı kadının, erkek şiddetiyle öldürülmesinin dramını anlatacak olan film, Aralık ayında vizyona hazırlanıyor.

ÖZGECAN’IN BABASINI USTA OYUNCU ERKAN CAN CANLANDIRDI

Belgesel filmin Türk kadrosunda usta oyuncu Erkan Can, Maral Büyüksaraç ve Aslı Öngören rol alıyor. ‘Özgecan Aslan’ın hayatından esinlenerek hazırlanan belgesel filmde, Hatice Aslan da sesiyle katkıda bulundu.

TÜM GELİRLER UMUT VAKFI’NA

Genç yönetmen Surnames, filmden elde edilecek geliri ‘çocuklara yönelik şiddetin olmadığı bir dünya’ amacıyla bireysel silahsızlanma için çalışmalar yapan ‘Umut Vakfı’na bağışlayacak.

MARAL BÜYÜKSARAÇ: BİZ O ACIYI ASLA ANLAYAMAYIZ

‘Özgecan Aslan’ karakterini canlandıran genç oyuncu Maral Büyüksaraç,  açıklamalarda bulundu.

Zor bir iş yaptıklarından bahseden Büyüksaraç;

“Sette herkes çok ciddi ve titiz çalıştı. Biz hiç teşvik edici bir sahne çekmedik. Dört farklı ülkede çekim yapıldı. Uluslararası bir iş olması bizi çok etkiledi. Ben çok şanslıyım ki Özge’yi yakından en derinden hissetme şansım oldu. Ama sette Erkan Ağabey ve tüm ekip şunu konuşuyorduk biz o acıyı asla anlayamayız” ifadelerinde bulundu.

MARAL BÜYÜKSARAÇ KİMDİR?

Oyuncu Maral Büyüksaraç, Ata Koleji ikinci sınıf öğrencisi. Genç oyuncu, daha önce Şerif Gören’in yönettiği ‘Ay Büyürken Uyuyamam’ filminde, Ayça Bingöl ve Hazal Kaya ile birlikte oynamıştı. Bu film ile ODTÜ ve KTÜ Üniversitelerinde, Meral Okay ve Türkan Şoray’ın elinden ‘Gelecek Vaaden Oyuncu Ödülü’ kazanmıştı.

Yorumlar (0)