Okula silahlı saldırı!

Pendik Güzelyalı Tren İstasyonu'nda bir kişi kızı meselesi yüzünden 3 kişiye ateş açarak yaraladı. Saldırgan, polisten kaçarken bir okula girerek saklandı. Burada bileklerini keserek intihar girişiminde bulunan kişi gözaltına alındı. Yaralı öğrencilerden biri hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden öğrencinin saldırgan Mustafa Y'nin eski kız arkadaşı Helin P. olduğu öğrenildi. Saldırganı okul güvenliği için organize edilen Mobil Okul Timleri (MOT) yakaladı.

Okula silahlı saldırı!

Mustafa Y. Pendik Güzelyalı  Tren İstasyonu yakınlarında, tartıştığı kız arkadaşına pompalı tüfekle ateş etti.  3 kişinin yaralandığı olayda, polisten kaçan zanlı yakınlardaki Pendik Ticaret  Meslek Lisesi'ne girdi. Daha sonra bileklerini keserek intihara kalkışan Mustafa Y.,  polis ekiplerince gözaltına alındı. Yaralanan Helin P. yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti."POMPALI TÜFEK İLE VURDU"

Bir görgü tanığı, "Arkadaşlarla buradan geçiyordum. Bir adam söylenip küfür ederek buradan geçiyordu. Bağıra bağıra köprünün oraya kadar çıktı. Ondan sonra okula gitti. Ben de okula gidecektim, bir arabanın içindeki kişiye 'sen benim eski çıktığım kızla nasıl çıkarsın?' dedi. Çocuk da, 'bekle bekle' dedi o anda ona sıktı. O anda kız ellerini yüzüne götürdü, kendini korumaya çalıştı. Oradaki kıza da vurdu, sonra diğer arkadaşlarına vurdu. Pompalı tüfek ile ateş etti" dedi.

Bir başka görgü tanığı ise, "Kırmızı bir araba durdu ben de yavaşlamak zorunda kaldım. Çocuk elinde pompalı tüfek ile araçtan indi. Genç bir çocuk. Kırmızı araba gitti, başladı buradaki çocuklara sıkmaya başladı. Peş peşe 3'üne sıktıktan sonra okula doğru gitti. Biz bekledik, kız çocuğuna baya müdahalede bulundular, ambulans 10 dakika sonra geldi" diye konuştu.


- Ege Haber
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 18:09
YORUM EKLE
banner486
HABERLER